Powołanie nowego klubu radnych jest niezgodne ze Statutem powiatu tczewskiego?

  • 23.06.2021, 14:06
  • Wawrzyniec Mocny
Powołanie nowego klubu radnych jest niezgodne ze Statutem powiatu tczewskiego?… W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

17 czerwca informowaliśmy na portalu tczewska.pl o zawiązaniu się nowego klubu w Radzie Powiatu Tczewskiego - Powiat 2023 – nowy klub w Radzie Powiatu Tczewskiego. Stosowne pismo w tej sprawie wpłynęło 17 czerwca do Biura Rady. Jak się jednak okazuje, nowa przewodnicząca Barbara Kamińska poddaje wątpliwość zgodność z prawem tego politycznego działania.

Przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego B. Kamińska udzieliła odpowiedzi Andrzejowi Demskiemu 23 czerwca br.

 

Jak czytamy w udzielonej odpowiedzi przez przewodniczącą:

 

„W nawiązaniu do pisma dotyczącego zgłoszenia powstania nowego klubu radnych, które wpłynęło do Biura Rady w dniu 17 czerwca 2021 r. uprzejmie informuje, że utworzenie w Radzie Powiatu Tczewskiego klubu radnych pod nazwą Powiat 2023", w skład którego wchodzą radni: Gabriela Makać, Wiesława Tomaszewska, Alicja Gajewska, Bogdan Badziong, Piotr taga, Andrzej Demski, Krzysztof Korda, Marek Modrzejewski, Waldemar Pawlusek i Tomasz Kajzer jest niezgodne z § 38 pkt 31 4 Statutu Powiatu Tczewskiego.

 

Uzasadnienie:

Zgodnie z 38 ust. 114. Statutu Klub może utworzyć co najmniej trzech radnych." Radny może należeć tylko do jednego klubu". Natomiast zgodnie z § 39 pkt. 3 Statutu w przypadku zmiany składu klubu lub jego rozwiązania, przewodniczący klubu jest obowiązany do niezwłocznego poinformowania o tym przewodniczącego Rady".

 

Do dnia zgłoszenia (17.06.2021r.) nie wpłynęła do mnie, od Przewodniczących klubów, żadna informacja o zmianach osobowych w składach funkcjonujących w Radzie klubów lub o ich rozwiązaniu. Nadmieniam, że w dniu 14.06.br. zwróciłam się do wszystkich radnych z prośbą o potwierdzenie aktualnej przynależności do klubu radnych. Z otrzymanych odpowiedzi (nie wszyscy ich udzielili) wynika, że radni potwierdzili przynależność do funkcjonujących dotychczas klubów. Do dnia zgłoszenia nie otrzymałam również od wymienionych wyżej radnych, żadnej informacji o rezygnacji przez nich z członkostwa w klubie radnych PNP, w klubie radnych PO, czy też w klubie radnych IS. Zatem w dniu zgłoszenia, tj. 17 czerwca 2021r. byli oni członkami funkcjonujących w radzie klubów, Nie mogą więc wchodzić w skład nowo tworzonego klubu radnych Powiat 2023", bo jest to sprzeczne z par. 38 ust. 4 Statutu

 

Wobec powyższego bezspornym jest, że zgłoszenie o utworzeniu klubu pod nazwą Powiat 2023" jest 4 Statutu, e niezgodne z § 38.4 co czyni je bezskutecznym.”

 

Pismo zostało przekazane do wiadomości: Radni Rady Powiatu Tczewskiego.

Oba pisma przedstawiamy w załączonych do informacji plikach pdf. do pobrania.

https://www.tczewska.pl/wiadomosci/20564,powiat-2023-nowy-klub-w-radzie-powiatu-tczewskiego

(tomm)

 

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 24.06.2021, 10:43
Pan Badziong znowu mąci, były sprzymierzeniec PIS, zyskał nowych kolegów, ciekawe na jaki teraz etat się szykuje i gdzie???
obserwator
obserwator 24.06.2021, 13:46
He he!. Zazdrościsz mu koryta?

Pozostałe