Komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego w Piasecznie. Zarekomendowano pewne rozwiązania

  • 17.06.2021, 17:10
  • redakcja
Komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego w Piasecznie. Zarekomendowano…

Podziel się:

Oceń:

16 czerwca tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w m. Piaseczno w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła piesza potrącona przez samochód. W ramach tej kontroli służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie przedmiotowego odcinka.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

 

Do takiego zdarzenia doszło 11 czerwca br. na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Piaseczno. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca BMW, jadąc w kierunku Łodzi, potrącił 79-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Niestety wskutek wypadku piesza poniosła śmierć.

 

Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono uchybień w oznakowaniu drogi jak i infrastrukturze drogowej w miejscu, w którym doszło do wypadku. Jednak w celu poprawy bezpieczeństwa zarekomendowano ustawienie znaku ograniczającego prędkość do 50 km/h oraz doświetlenia przejścia dla pieszych.

 

(red.)/KPP w Tczewie

html_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Swój
Swój 17.06.2021, 19:52
To była miejscowość Piaseczno

Pozostałe