Jak bezpiecznie wrócić z wakacji do szkoły? Policyjna profilaktyka „Uczę się bezpieczeństwa” dla uczniów

  • 31.05.2021, 15:51
  • Wawrzyniec Mocny
Jak bezpiecznie wrócić z wakacji do szkoły? Policyjna profilaktyka „Uczę… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W ramach kontynuowanych pomorskich działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa" policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie. Mundurowi podczas spotkań rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz podsumowali wiedzę z wcześniejszych spotkań na temat bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, realizując działania profilaktyczne: „Uczę się bezpieczeństwa” powtórnie spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie. Tematem przewodnim policyjnej lekcji było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji.

Funkcjonariusze w czasie spotkań tłumaczyli uczniom, gdzie można bezpiecznie się kąpać, a także co oznacza biały i czerwony kolor flagi na kąpieliskach strzeżonych. Mundurowi przypomnieli również, że pod żadnym pozorem nie można wykonywać skoków do wody na tzw. „główkę”. Stróże prawa przekazali również uczniom, jakich zabaw należy unikać podczas wodnych kąpieli, tak aby szczęśliwie po wakacjach wrócić do szkoły. Prowadzący spotkania policjanci poruszyli również tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w tym czasie mówili o bezpiecznym sposobie przechodzenia przez jezdnię oraz o właściwym poruszaniu się po poboczu.

 

Na koniec spotkań stróże prawa zachęcali pierwszoklasistów do udziału w konkursie plastycznym podsumowującym całe działania profilaktyczne: „Uczę się bezpieczeństwa”. Policjanci w tym tygodniu planują kolejne spotkania w ramach tej inicjatywy, podczas których będą edukować uczniów jak zapobiegać zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia. Takie spotkania policjantów z młodymi ludźmi na pewno przyczynią się do wzrostu ich świadomości oraz bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

 

Opr. (red.)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe