Dachowanie na autostradzie i wypadek z rowerzystą! KRONIKA STRAŻACKA 10-16.05.2021

  • 19.05.2021, 12:24
  • Wawrzyniec Mocny
Dachowanie na autostradzie i wypadek z rowerzystą! KRONIKA STRAŻACKA 10-16.05.2021 Archiwum

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 10 – 16 maja 2021 r. zanotowano łącznie 37 zdarzeń w tym 7 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

 

Ważniejsze zdarzenia:

 

Poszkodowana rowerzystka

TCZEW. 13 maja przy u. Malinowskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem VW i roweru.

Wskutek odniesionych obrażeń kierująca jednośladem została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu dojazdu ZRM. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

 

Zderzenie BMW i VW

GM. GNIEW. 15 maja w Opaleniu na DK nr 90 doszło do groźnego w skutkach zdarzenia

Wypadkowi uległy dwa samochody osobowe marki BMW i VW. W wyniku odniesionych ran trzy osoby zostały ranne. Udzielono im pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie zostały przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu dojazdu ZRM oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew i z JRG Kwidzyn.

 

Dachowanie na autostradzie

GM. MORZESZCZYN. 15 maja na autostradzie A-1 w Kierwałdzie strażacy podejmowali interwencje do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Mercedes po dachowaniu, który znalazł się na pasie zieleni. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas prac dochodzeniowych policji. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew i z JRG Starogard Gd. oraz z OSP Morzeszczyn.

 

W ubiegłym tygodniu zastępy zarówno Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej 12 razy wyjeżdżały do zdarzeń związanych z działaniami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Jednostki brały udział w dowożeniu osób na szczepienia, pomocy organizacyjnej podczas szczepień, dowozu środków ochrony indywidualnej oraz dbały o właściwe rozstawienie namiotu działającego, jako tymczasowa izba przyjęć przy Szpitalu Rehabilitacyjnym w Tczewie.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe