Sejm uchwalił gigantyczne pieniądze dla Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy

  • 04.05.2021, 20:38
  • Źródło: sejm rp
Sejm uchwalił gigantyczne pieniądze dla Polski w ramach Krajowego Planu… facebook/kancelariasejmu

Podziel się:

Oceń:

Sejm RP - głosami posłów Zjednoczonej Prawicy i wsparciu posłów Lewicy uchwalił ratyfikację europejskich środków finansowych dotyczących Krajowego Planu Odbudowy. Projekt poparło 290 posłów, 33 było przeciwnych, zaś 133 (głównie z Koalicji Obywatelskiej) wstrzymało się od głosu. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Przypomnijmy, że w ub. roku premier Mateusz Morawiecki na szczycie Unii Europejskiej wynegocjował gigantyczne pieniądze dla naszego państwa. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat, z czego ponad 500 mld jako grant i ponad 200 mld w postaci niskooprocentowanych pożyczek.

Każde państwo należące do UE zobowiązane jest przekazać Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, który stanowi  podstawę do wypłaty środków finansowych z unijnego Funduszu Odbudowy. Rząd Morawieckiego przesłał w poniedziałek po południu do Komisji Europejskiej oficjalne dokumenty Krajowego Planu Odbudowy.

Środki Krajowego Planu Odbudowy mają służyć inwestycjom i rozwojowi gospodarczemu po stratach związanych z epidemią Covid-19.

Źródło: sejm rp

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 05.05.2021, 11:59
Kupa kasy dla Polski :-)) Jak można głosować przeciw lub się wstrzymywać?
Alexis
Alexis 05.05.2021, 10:36
Czemu nie ma informacji o tym, że Lewica poparła projekt i że wyłamał się z kolei Zbigniew "Zero" Ziobro i jego wyznawcy?
Alexis bis
Alexis bis 05.05.2021, 10:38
a sory, o Lewicy jest, nieprawdą jest za to informacja o Zjednoczonej Prawicy. Ona juz nie istnieje, bo Ziobro sie wyłamał

Pozostałe