Modernizacja oświetlenia na terenie miasta i gminy Gniew

  • 30.04.2021, 15:00
  • Źródło: Gmina Gniew
Modernizacja oświetlenia na terenie miasta i gminy Gniew

Podziel się:

Oceń:

Trwa kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego w mieście i na terenach wiejskich w gminie Gniew. Prace polegają na wymianie starych opraw, na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED. Będzie widniej, bezpieczniej i efektowniej! Jako pierwsze, na warsztat wzięte zostało sołectwo Wielkie Walichnowy, w którym mieszkańcy już mogą cieszyć się z efektów inwestycji.

W ramach modernizacji wymienione zostały również stare słupy oświetleniowe w Gniewie, na całej długości ulicy Franciszka Czarnowskiego, przy parki miejskim, od sygnalizacji świetlnej aż do osiedla Tarasy Wierzycy.

Pomarańczową barwę światła już niedługo zastąpi biały odcień, dzięki czemu ulice w mieście i gminie zyskają nowy blask. Wszystkie punkty świetlne zmodernizowane mają zostać do końca czerwca.

- To bardzo ważna inwestycja w naszej gminie, która ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i przechodniów. Dzięki inwestycji i wymianie lamp na nowoczesne oświetlenie LED, zmniejszymy również koszty zużycia energii elektrycznej, co przełoży się docelowo na wygenerowanie oszczędności. Inwestycja ta sprawi również, że nasze tereny będą wyglądać zdecydowanie bardziej atrakcyjnie, gdyż oświetli je nowoczesna biała barwa światła. Z niecierpliwością czekamy już na efekt końcowy – mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Źródło: Gmina Gniew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 11.06.2021, 17:37
To samo zaczęło się dziać całkiem niedawno w gminie Subkowy.

Pozostałe