Zerwali ze ścian i ukradli kable

  • 21.04.2021, 15:00
  • Źródło: KPP Tczew
Zerwali ze ścian i ukradli kable

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Według ustaleń mundurowych sprawcy z terenu budowy budynku mieszkalnego zerwali ze ścian i ukradli różnego rodzaju kable, powodując straty w wysokości prawie 4,5 tys. złotych. Zatrzymany 24 i 36-latek trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży. Teraz ich losem zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili, że 22 marca br. w nocy na terenie budowy budynku mieszkalnego w mieście doszło do kradzieży. Zajmujący się sprawą mundurowi ustalili, że sprawcy wykorzystali rusztowanie oraz drabinę pozostawioną na terenie budowy, zerwali ze ścian różnego rodzaje kable, a następnie je ukradli. Policjanci ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę prawie 4,5 tys. złotych.

16 kwietnia br. kryminalni ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwaj bracia w wieku 24 i 36 lat, których zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy. Stróże prawa ustalili, że zatrzymani mężczyźni skradzione przewody sprzedali w jednym z punktów skupu złomu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym mężczyznom zarzut dotyczący kradzieży. Teraz losem mężczyzn zajmie się sąd.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe