Mieszkania na wynajem – inwestycja na Bałdowskiej coraz bliżej

  • 16.04.2021, 13:00
  • Źródło: UM Tczew
Mieszkania na wynajem – inwestycja na Bałdowskiej coraz bliżej Facebook, profil Mirosław Pobłocki

Podziel się:

Oceń:

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu dojdzie do podpisania umowy między miastem Tczew a Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie powołania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN- Północ sp. z o.o.

Przedsięwzięcie dotyczy terenu w rejonie ul. Bałdowskiej i Myśliwskiej o pow. 1,7 ha. Jest to część obszaru, który w 2012 miasto Tczew przekazało na rzecz Skarbu Państwa (Wojskowej Agencji Mieszkaniowej) w zamian za teren po byłej jednostce wojskowej (przy ul. Wojska Polskiego). Dzisiaj zarządza nim Krajowy Zasób Nieruchomości.

Podstawowym celem gospodarczym Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu. Gmina Miejska Tczew wniesie do spółki, w formie wkładu pieniężnego, kwotę otrzymaną z rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, w celu objęcia udziałów w spółce.

W wyniku  realizacji przedsięwzięcia  planuje się utworzenie (w pierwszym etapie) na tym terenie ok. 120 lokali mieszkalnych.

Jak informuje Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa na swoim profilu na Facebook'u, prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu dojdzie do podpisania umowy między miastem Tczew a Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie powołania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN- Północ sp. z o.o.

 

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe