W Pelplinie powstaną nowoczesne i przystępne cenowo mieszkania w ramach rządowego programu

  • 14.04.2021, 13:00
  • Źródło: UM Pelplin
W Pelplinie powstaną nowoczesne i przystępne cenowo mieszkania w ramach…

Podziel się:

Oceń:

13 kwietnia 2021r. Zastępca Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Pan Jarosław Pucek i Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Pan Mirosław Chyła – w obecności Pani Magdaleny Sroki Poseł na Sejm RP i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pelplina Pana Zdzisława Kamienieckiego – podpisali porozumienie o współpracy. Wynikiem porozumienia ma być realizacja inwestycji mieszkaniowej na terenie Pelplina.

Wkrótce, Gmina przejdzie do kolejnego etapu,  powołania spółki (Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej) razem z samorządami województwa pomorskiego, realizując samorządowe cele mieszkaniowe przy wsparciu Rządu poprzez Fundusze Mieszkaniowe, dostępne z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na terenie Gminy Pelplin planowane jest wybudowanie nieruchomości wielorodzinnych pod wynajem z możliwością wykupu.

Link do wideorelacji  z wydarzenia

Źródło: UM Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe