Święte Triduum Paschalne w tczewskich kościołach. Tak mieszkańcy upamiętnili mękę Pańską i zmartwychwstanie Pana. Fot. Jacek Cherek

  • 08.04.2021, 13:34
  • Wawrzyniec Mocny
Święte Triduum Paschalne w tczewskich kościołach. Tak mieszkańcy upamiętnili mękę Pańską i zmartwychwstanie Pana. Fot. Jacek Cherek Jacek Cherek

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Tczewa mimo ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym, mającym chronić nas przed zakażeniem koronawirusem, zgodnie z zasadami podczas Triduum Paschalnego pojawiali się w kościołach w miejscach adoracji.

Triduum Pschalne to najdłuższe i najważniejsze święta w całym roku. Trzy doby świętowania, służące zrozumieniu i wgłębieniu się w sens Zmartwychwstania.

Jego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, która rozpoczyna się wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i ustanowieniem eucharystii, poprzez Wielki Piątek i czas oczekiwania przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę. Temu dniu towarzyszy też święcenie pokarmów, które w tym roku z powodu pandemii miało dużo mniej świąteczny wymiar. Obrzędy i święta kończą się drugimi nieszporami po południu Niedzieli wielkanocnej.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z minionej Wielkanocy w Tczewie, autorstwa Jacka Cherka.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe