TCZEWSKI TURNIEJ W KARATE OLIMPIJSKIM ZWIEŃCZONY SUKCESEM

  • 24.03.2021, 20:09
  • MS
TCZEWSKI TURNIEJ W KARATE OLIMPIJSKIM ZWIEŃCZONY SUKCESEM Materiały organizatora

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend w dniach 20-21.03.2021 w Hali Powiatowego Centrum Sportu odbyła się VIII Edycja Energa Grand Prix Tczew Karate WKF 2021. Zawody Rankingowe były zorganizowane przez Polską Unie Karate oraz gospodarza turnieju Sportowy Klub Karate Senshi Tczew. Turniej miał zadanie przygotować zawodników do Mistrzostw Europy i Turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

W szranki w tczewskim turnieju stanęło blisko 800 sportowców z 64 klubów z Polski, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Francji i Norwegii. Klasyfikację medalową turnieju wygrał Klub Sen-Bin z Ukrainy wyprzedzając klub Budokan Wrocław i Olimp Łódź. Bardzo dobrze w tym zestawieniu wypadli reprezentanci Sportowego Klubu Karate Senshi plasując się na 6. miejscu w klasyfikacji medalowej zawodów, na co złożyły się 4 złote, 8 srebrnych i 17 brązowych krążków. Klasyfikację indywidualną turnieju wygrała zawodniczka z klubu Sen-Bin Tolchenova Aleksandra wyprzedzając Oliwię Krause z Klubu Sportowego Senshi oraz kolejnego reprezentanta klubu Sen-Bin Sereda Yevgenu. Na czwartym miejscu w tym zestawieniu znalazł się kolejny reprezentant gospodarzy Miłosz Sabiecki.


VIII Edycja Energa Grand Prix Tczew Karate WKF 2021 zakończyła się więc sukcesem sportowym i organizacyjnym gospodarzy.Turniej miał sprawny i bezpiecznyprzebieg, a z uwagi na pandemię Covid-19 odbył się w reżimie sanitarnym bez udziału publiczności. Patronat nad turniejem objęli Poseł Kazimierz Smoliński, Ministerstwo Sportu, Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski oraz Krzysztof Dośla Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ SOLIDARNOŚĆ.