Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Pelplinie

  • 22.03.2021, 10:51
  • Źródło: Gmina Pelplin
Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Pelplinie

Podziel się:

Oceń:

W dniu 18 marca 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Pelplinie. Jest to największe z zadań realizowanych przez spółkę „Pelkom” Sp. z o. o. w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w aglomeracji Pelplin”, który to otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ze względu na trwającą pandemię, uroczystość miała bardzo skromny charakter, na zaproszenie Prezesa Spółki „Pelkom” Sp. z o. o. wzięli w niej udział m. in. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdański Marcin Osowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła oraz przedstawiciel głównego wykonawcy robót Zakładu Remontowo – Budowlanego „Danbud” Paweł Wesołowski.

Całkowita wartość projektu wynosi 18,7 mln zł, zaś dofinansowanie pochodzące ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 9,4 mln zł. Pozostałe środki pochodzą m. in. z pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków własnych spółki oraz Gminy Pelplin, która na ten cel wniosła wkład finansowy do spółki w wysokości 2.530.000 zł.

Źródło: Gmina Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe