W Pelplinie pojawi się pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED!

  • 18.03.2021, 15:00
  • Źródło: UM Pelplin
W Pelplinie pojawi się pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED!

Podziel się:

Oceń:

Już niedługo w Pelplinie pojawi się pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED! Automatyczny defibrylator zewnętrzny (ang. automated external defibrillator AED) to wysoce specjalistyczne urządzenie medyczne, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Kociewska Spółdzielnia Socjalna będąca podmiotem, którego członkami są dwa samorządowe podmioty prawne: Gmina Pelplin oraz sąsiednia Gmina Morzeszczyn.

Defibrylator AED bez wątpienia przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Bardzo się cieszę, że wspólnie z Kociewską Spółdzielnią Socjalną udało się zrealizować jego zakup. Mam nadzieję, że w niedługim czasie na terenie Gminy Pelplin pojawią się kolejne tego typu urządzeniapowiedział Mirosław Chyła Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin   

Defibrylator zostanie zamontowany jeszcze w tym miesiącu na Targowisku Miejskim w Pelplinie.

Źródło: UM Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe