piątek, 29 marca 2024 13:50

[WIDEO + GALERIA] ZDJĘĆ DECKA PELPLIN ponownie uległa Miastu Szkła Krosno 83 : 91. Czy pelplinianie utrzymają się w lidze?

Chociaż kibice i zawodnicy ostrzyli zęby na zrewanżowanie się za pierwszą porażkę, to jednak goście z Krosna od początku poprowadzili spotkanie pod swoje dyktando i doprowadzili do zwycięstwa nad drużyną z Pelplina. To już końcówka sezonu. Do końca pozostało już tylko 5 kluczowych spotkań.
Kliknij aby odtworzyć

Kluczowych Prowadzony od początku mecz w dużej intensywności po obu stronach wskazał na tablicy wyników po blisko 6 minutach meczu wynik 3:17 dla gości. W końcówce pierwszej kwarty wsad z góry dołożył Ciechociński, oraz zakończył pierwszą kwartę równo z syreną kolejnymi 2-punktami (14-26)

W drugiej części gry goście kontrolowali przez cały czas przebieg meczu utrzymując minimum 10-12 punktowe prowadzenie. W końcówce krośnianie dokładając kolejne punkty, podwyższyli swoje prowadzenie i gospodarze schodzili z stratą 18 punktów do szatni. (34-52)

Druga połowa dla DECKI nie rozpoczęła się diametralną zmianą, a zawodnicy z Krosna skutecznie rozbijali atak gospodarzy, co w połączeniu ze swoją skutecznością pozwoliło powiększyć prowadzenie do 22 punktów.

Cały mecz był pod kontrolą Miasta Szkła Krosno, i zawodnicy DECKI nawet przez moment nie mogli myśleć o wygranej tego dnia. Chociaż w ostatniej kwarcie gospodarze odrobili część straty, to jednak nie wystarczyło to aby złapać kontaktu z Krosnem.

DECKA PELPLIN 83 : 91 Miasto Szkła Krosno

- Jesteśmy w drodze do Opola, żeby jutro rozegrać tam kolejne ważne spotkanie końcówki sezonu z Weegree AZS Politechnika Opolska. Jesteśmy głodni rewanżu, i chcemy wykorzystać naszą szansę na zespole, który po ostatnim meczu stracił ogniwo w postaci swojego trenera – mówi trener Barosz Sarzało. - Politechnika zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli i posiada przewagę 3pkt nad nami, jednak spoglądając na statystyki, zdobywamy 82,9 pkt/mecz przy 82,1 naszych jutrzejszych rywali. Mobilizacja naszych zawodników jest na najwyższym poziomie. Jesteśmy przekonani że parkiet po tym spotkaniu będzie do wymiany, bo będzie mocno pogryziony.

Co prawda Decka jest ponad strefą spadkową, którą liczymy od 14 miejsca, ale wszystko może się jeszcze zdarzyć. Zawodnicy w końcówce ligi muszą być jeszcze bardziej zdeterminowani i skłonni do wygrywania.