„TRZEŹWY PORANEK” - POLICJANCI ZATRZYMALI 7 PRAW JAZDY

  • 05.03.2021, 09:00
  • Źródło: KPP Tczew
 „TRZEŹWY PORANEK” -  POLICJANCI ZATRZYMALI 7 PRAW JAZDY

Podziel się:

Oceń:

3 marca br. tczewscy policjanci z drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek”, które były ukierunkowane na kontrolę stanu trzeźwości kierowców autobusów. Cała akcja okazała się rzeczywiście trzeźwa, gdyż przebadanych przez funkcjonariuszy 71 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu było trzeźwych. Dodatkowo podczas działań policjanci zatrzymali 7 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy stracili uprawnienia na 3 miesiące.

W środę od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki prowadzili na ulicach Tczewa działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują autobusami pod wpływem alkoholu. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 71 kierowców, którzy podczas badania na zawartość alkoholu, byli trzeźwi.

Policjanci kontrolowali też prędkość, z jaką poruszają się kierujący samochodów. Okazało się, że 7 kierowców rażąco przekroczyło dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas działań mundurowi ukarali mandatami łącznie 21 kierowców za przekroczenie prędkości. W tym 7 kierowców za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zgodnie z obowiązującymi przepisami straciło też prawo jazdy na 3 miesiące.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara finansowa od 5 tys. złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe