WŁAMANIA DO PIWNIC W RECYDYWIE

  • 02.03.2021, 09:02
  • Źródło: KPP Tczew
WŁAMANIA DO PIWNIC W RECYDYWIE

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do piwnic. Według policyjnych ustaleń sprawca po włamaniu się do piwnic na terenie miasta, kradł narzędzia, sprzęt rtv, wędkarski oraz inne wartościowe przedmioty. Kryminalni zajmujący się tym zdarzeniem odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wkrótce wrócą do właścicieli. Zatrzymany 33-latek bez stałego miejsca zamieszkania został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i poddał się dobrowolnie karze. Za te czyny będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

20 oraz 24 lutego br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenia o włamaniach do trzech piwnic na terenie miasta. Mundurowi zajmujący się tymi przestępstwami ustalili, że ten sam sprawca po zniszczeniu zabezpieczeń drzwi wejściowych do pomieszczeń piwnicznych wchodził do środka, skąd kradł narzędzia, sprzęt rtv, wędkarski oraz inne wartościowe przedmioty. Funkcjonariusze ustalili, że straty powstałe w wyniku tych przestępstw wyniosły ponad 3,5 tys. złotych.

Kryminalni 25 lutego br. pracując nad tymi przestępstwami, ustalili, że związek z tymi włamaniami ma 33-letni mężczyzna bez stałego zamieszkania. Mundurowi odzyskali również część skradzionych przedmiotów. Stróże prawa odzyskane i zabezpieczone skradzione rzeczy wkrótce zwrócą właścicielom. Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy, był już wcześniej karany za takie przestępstwa. W miniony piątek śledczy przesłuchali mężczyznę, któremu przedstawili łącznie 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, do którego przyznał się i poddał dobrowolnie karze.

Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe