Konkurs gwary kociewskiej

  • 01.03.2021, 15:00
  • Źródło: UM Pelplin
Konkurs gwary kociewskiej

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta i Gminy Pelplin zaprasza do udziału w konkursie gwary kociewskiej. W tym roku konkurs odbędzie się online. Celem konkursu jest podtrzymywanie i popularyzacja gwary kociewskiej oraz promocja twórczości, tradycji i dziedzictwa kulturowego Kociewia. Konkurs stwarza recytatorom okazję do wypowiedzi artystycznej, a także pogłębia znajomość i wrażliwość na literaturę kociewską.

Konkurs polega na nagraniu audio-video (np. za pomocą smartfonu) wybranego utworu w gwarze kociewskiej o długości do 3 minut. Uczestników obowiązuje pamięciowe opanowanie tekstu. Należy zaprezentować jeden utwór - prozę, poezję lub gadkę (całość utworu lub wybrany fragment dopasowany do regulaminowej długości filmu).

 

Uczestnicy konkursu oceniani będą w następujących kategoriach:

  • Kategoria I: dzieci przedszkolne i zerówki
  • Kategoria II: uczniowie klas I - III szkoły podstawowej
  • Kategoria III: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej
  • Kategoria IV: uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  • Kategoria V: uczniowie szkół ponadpodstawowych, osoby dorosłe

 

Gotowy film wraz z kartą zgłoszenia (załącznik do regulaminu) należy przesłać do Miejskiego Ośrodka Kultury mailem na adres: [email protected] w terminie do 7 kwietnia 2021 r. do godz. 15.00.

Źródło: UM Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe