Rozwiązanie lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej i zawieszenie członkostwa SYMBOLU PO - Jana Kulasa!

  • 26.02.2021, 12:00
  • redakcja
Rozwiązanie lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej i zawieszenie członkostwa SYMBOLU PO - Jana Kulasa! tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

- Koło Platformy Obywatelskiej w Tczewie 22 lutego zostało rozwiązane i obecnie jest ono organizowane ponownie, a jej nowym liderem będzie Marek Modrzejewski – poinformował nas Piotr Skiba, dyrektor Biura Regionalnego PO.

Dużym zaskoczeniem jest zawieszenie członkostwa w PO wieloletniego członka tej partii, byłego posła, w pewnym sensie symbolu tczewskiej Platformy – Jana Kulasa.

Radny powiatowy Jan Kulas najpierw był zawieszony w prawach członka przez rzecznika dyscyplinarnego. Następnie ta decyzja w grudniu została podtrzymana przez Zarząd Krajowy w związku, z jak nas poinformowano, z zachowaniem radnego podczas jednych z obrad Rady Powiatu Tczewskiego.

 

Jednak zdaniem dyrektora także koło tczewskie partii nie funkcjonowało prawidłowo. Nie przyjmowało nowych członków, nie było rozwoju. Teraz zostanie powołana nowa struktura, którą pokieruje wieloletni członek PO – Marek Modrzejewski, były przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego, były starosta tczewski. Będzie on pełnił funkcję zarządu komisarycznego.

 

- Były też problemy z powołaniem nowego przewodniczącego koła – mówi Piotr Skiba. - Niezrozumiałą sytuacją było także głosowanie Jana Kulasa, pełniącego obowiązki szefa PO w powiecie tczewskim, za odwołaniem przewodniczącego Rady Powiatu Marka Modrzejewskiego. Liczyliśmy, że z czasem sytuacja się unormowała, ale tak się nie stało. Pan Marek Modrzejewski otrzymał od zarządu Regionu PO rolę zarządu komisarycznego nad strukturą powiatową. Spośród nowych i obecnych członków PO ma on zadanie stworzyć nową, zreformowaną lokalną strukturę.

 

 

Dyrektor biura wyraził zdziwienie, że w całym województwie pomorskim partia działa w normalny sposób, a w Tczewie lokalna PO nie mogła tak długo wypracować skutecznego trybu działania. Obecna sytuacja była też zapewne związana z faktem, że w 2017 r. wielu lokalnych członków PO odeszło z tego ugrupowania.

 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z byłym posłem i dotychczasowym szefem tczewskich struktur PO Janem Kulasem:

 

- To niedocenienie dorobku PO ostatnich lat i wielka krzywda jaką zrobiono lokalnym strukturom partii – komentuje radny powiatu PO. - Tej sprawy tak nie zostawię. Będę rozmawiał z władzami regionu na temat donosów na mnie. Uważam, że władze regionalne nie otrzymały pełnych informacji na temat głosowania, o którym mowa i w ogóle o całej sytuacji w lokalnych strukturach. Jeśli uznam to za konieczne poproszę o interwencje przewodniczącego Borysa Budkę. Jestem wieloletnim działaczem były posłem, osobą zasłużoną, która przez wiele lat działa w Platformie Obywatelskiej.

 

Były poseł PO uważa, że sprawa głosowania nad odwołaniem przew. Marka Modrzjewskiego to jego indywidualne prawo, bo głosowanie jest tajne. Poza tym za odwołaniem głosowało także trzech członków PnP.

 

Więcej na ten temat w nowym nr Gazety Tczewskiej.

 

Wawrzyniec Mocny

html_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciekawe ?..
Ciekawe ?.. 27.02.2021, 22:02
...to pan Kulas weźmie się za jakąś pracę ? ...po tylu latach w polityce ??...
Aviomarin
Aviomarin 27.02.2021, 22:00
Prawdę mówiąc , teraz mniej się dziwię Sławomirowi Neumanowi ,że "rzyga tym Tczewem"... u wielu ludzi takie zagrywki muszą budzić odruch wymiotny...ale nic nie uratuje platformy, tu w powiecie i w Polsce...będzie wegetować, iluś tam posłów będzie mieć , a pan Kulas będzie dalej starał się o jakieś wygodne gniazdko...żeby nie było ...o pisie ma m podobne zdanie...takie tam towarzystwo wzajemnej adoracji...tez się zacznie gryźć, kiedy "plandemia" ich wykończy p.s. do do partii politycznej żaden porządny człowiek nie wstąpi, nie będzie pasożytował na pieniądzach podatników...
Obserwator
Obserwator 26.02.2021, 15:16
Donosy i donosy do szefostwa regionu. Po tym jak traktowali kulasa, nie dziwię się że tępił niektórych swoich zapewne byłych już kolegów. A zarzuty do głosowania tajnego są po prostu śmieszne.
Po to wybieramy radnych, by mieli swój rozum i głosowali zgodnie z własnym sumieniem i logika.
lato
lato 26.02.2021, 12:39
Jasiu, jesteś największym szkodnikiem ever. Może powodem jest postępująca u ciebie mania wielkości?

Pozostałe