Rynek nieruchomości w województwie pomorskim

  • 25.02.2021, 14:52
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Rynek nieruchomości w województwie pomorskim

Podziel się:

Oceń:

Województwo pomorskie bez wątpienia przyciąga licznych turystów. Trójmiasto to również jeden z popularniejszych obszarów na rynku nieruchomości. Ceny w Gdańsku mogą przebijać nawet te warszawskie. Nikogo to nie dziwi, ponieważ ten rejon naprawdę fascynuje. Bliskość morza, gwałtownie postępujący rozwój oraz wiele ciekawych miejsc to tylko nieliczne zalety. Jak jednak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości w województwie pomorskim poza Trójmiastem? Sprawdźmy na przykładzie powiatu tczewskiego!

Dlaczego warto zamieszkać w powiecie tczewskim?

Powiat tczewski jest nieco mniej znanym rejonem Polski. Jednak warto go lepiej poznać! Najważniejszą miejscowością w tym rejonie jest Tczew, które zalicza się do najstarszych miast Polski. Bogata historia sprawia, że na jego terenie znajdziemy liczne zabytkowe budynki, m.in. ratusz, wiatrak typu holenderskiego, czy siedzibę pierwszej w Polsce Państwowej Szkoły Morskiej.

Tczew to również doskonałe miejsce na rekreację i wypoczynek. Na jego terenie znajdują się 2 szlaki turystyczne Kociewski i Ziemi Tczewskiej, a także kilka parków. W Tczewie można też znaleźć przystań wodną z bulwarem, czyli kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z ogródkiem jordanowskim, restauracją, karczmą, ścieżkami widokowo-spacerowymi. Nie zapominajmy również o bliskości do Morza Bałtyckiego. Wprawdzie powiat tczewski nie ma bezpośredniego dostępu do morza, jednak gwarantuje bardzo szybki dojazd.

Powiat tczewski to obszar, który stale się rozwija, więc w przyszłości zaoferuje mieszkańcom jeszcze więcej udogodnień. Warto też pamiętać, że z tego obszaru jest doskonały dojazd do Trójmiasta. Natomiast nieruchomości znajdziemy w bardzo niskich cenach. To sprawia, że powiat tczewski może być doskonałą alternatywą dla nadmorskich miejscowości.

Sytuacja na rynku nieruchomości w powiecie tczewskim

Rynek nieruchomości w powiecie tczewskim nie jest tak rozwinięty, jak w najbardziej znanych miastach województwa pomorskiego. Jednak nie oznacza to, że na tym obszarze nie znajdziemy wymarzonego lokum. Deweloperzy zaczęli dostrzegać potencjał regionu i coraz chętniej lokują tam swoje inwestycje. Dlatego mieszkania na sprzedaż (np. https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/tczewski/) pochodzą zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Osoby poszukujące wymarzonego lokum na tym obszarze z pewnością nie będą narzekać na wybór. Mieszkania na sprzedaż w powiecie tczewskim dostępne są w różnorodnych rozkładach oraz metrażach. Ich ogromną zaletą jest niska cena! Ze względu na jeszcze mała popularnością regionu w powiecie tczewskim m2 najczęściej kosztuje ok. 3 000 zł, w niewielu przypadkach przekracza 5 000 zł. To może być ogromna niespodzianka dla Polaka przyzwyczajonego do wysokich cen.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe