Badanie Klimatu Rowerowego 2020 – nagrodę wygrywa tczewianin

  • 22.02.2021, 17:00
  • Źródło: UM Tczew
Badanie Klimatu Rowerowego 2020 – nagrodę wygrywa tczewianin

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wręczył nagrodę w postaci roweru Panu Janowi – mieszkańcowi Tczewa.

Miasto Tczew już po raz drugi wzięło udział w Badaniu Klimatu Rowerowego 2020, a  jako pierwsze miasto w Polsce przystąpiło do badania w 2018 r. Badanie było organizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej. Celem badania było uzyskanie opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce.

W ramach badania, mieszkańcy Tczewa poruszający się po mieście na rowerze, mieli możliwość oddania swojego głosu za pomocą ankiety on-line na stronie internetowej www.rowerowyklimat.pl

Wśród osób, które wypełniły ankietę, zostały rozlosowane 4 rowery, dzięki uprzejmości sponsora Badania Klimatu Rowerowego 2020 – firmy Zasada Bikes, producenta rowerów marki Maxim.

Wśród miast od 50 do 100 tys. mieszkańców szczęśliwcem został Pan Jan z Tczewa. Gratulujemy!

Do Badania Klimatu Rowerowego 2020, przystąpiło 90 miast i gmin –  9707 osób. Tczew osiągnął wymagane min. 50 ankiet, kończąc badanie z 148 wypełnionymi ankietami.

Wyniki zostaną przedstawiane w 6-stopniowej skali. W pierwszym badaniu Tczew uzyskał średni wynik na poziomie 3,15. To dobry wynik. Średnia dla miast niemieckich wynosi 3,8.  Poziom 1 jest uznawany za najlepszy, a 6 za najmniej oczekiwany.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe