Jakie nowoczesne meble biurowe wybrać do firmy?

  • 29.01.2021, 09:06
  • Źródło: Artykuł partnera
Jakie nowoczesne meble biurowe wybrać do firmy?

Podziel się:

Aranżując wystrój swojego nowego biura lub planując odświeżenie starszej przestrzeni, dobrze jest zadbać o jej wyposażenie. Nowoczesne meble biurowe będą nie tylko cieszyły oko (zarówno pracowników, jak i klientów czy partnerów biznesowych), ale również zwiększą efektywność wszystkich działań. Umożliwią też lepszą organizację pracy i znacząco wpłyną na komfort codziennego siedzenia za biurkiem. Sprawdź, na jakie nowoczesne meble biurowe warto zdecydować się w pierwszej kolejności, by podnieść skuteczność swojego zespołu.

Wygodne i rozbudowane biurka – o czym warto pamiętać przy doborze?

Osoby spędzające za biurkiem po 8 lub więcej godzin powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki do pracy, by wszystkie powierzone im zadania były wykonywane z należytą starannością. W zwiększeniu efektywności swoich pracowników czy kolegów z zespołu, pomóc może dobrze dopasowane biurko, które pozwoli na stworzenie idealnych warunków do długiego siedzenia przy komputerze. Biurka z regulowanym blatem są ostatnio niezwykle popularne i umożliwiają łatwe dostosowanie standardowego stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Modele biurek mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów – blat może być wykonany zarówno z drewna (lub jego odpowiednika w postaci płyty wiórowej melaminowanej), jak i szkła czy materiałów sztucznych, które są zarazem lekkie i wytrzymałe. Na stronie contino.pl znaleźć można również nowoczesne biurka opierające się o metalowy stelaż, które idealnie będą pasować do mniejszych przestrzeni. We wspomnianej firmie wyposażenia wnętrz biurowych możliwe jest też dostosowanie kształtów blatów, by stworzyć dostosować konkretne stanowisko do specyfiki wykonywanego zawodu.

Wyposażenie biura otwartego – jakie meble ułatwią pracę?

W tzw. open-space’ach dużym problemem dla pracowników jest brak prywatności – nie każdy może w pełni skupić się na wypełnianiu dokumentów czy wykonywaniu innych zadań, gdy ktoś zagląda takiej osobie przez ramię. W takich sytuacjach dobrze jest zastosować różnego rodzaju przegrody i ścianki działowe, które pozwolą na oddzielenie poszczególnych działów czy wydzielenie odpowiednio dużo miejsca dla konkretnych zespołów.

Innym istotnym elementem wyposażenia nowoczesnego biura są różnego rodzaju szafki i regały ułatwiające przechowywanie firmowych dokumentów. W Contino, poznańskim studiu mebli biurowych, dostępne są zarówno małe dostawki, przegrody czy pomocniki dołączane do biurek, jak i większe regały, które wykonywane są pod konkretny wymiar.

Biznesowe meble biurowe – jak wyróżnić się na tle konkurencji?

Niezależnie od tego, czy planuje się rozkręcić mały startup, czy od razu rozpocząć pracę nad dużym projektem, którego przygotowaniem zajmą się dziesiątki osób, dobrze jest zadbać o odpowiednie wyposażenie swojego biura. Stylowe meble w pokoju konferencyjnym ułatwi prowadzenie negocjacji z klientami czy partnerami biznesowymi, a przy okazji uprzyjemni pracę innym członkom zespołu. O tym, czemu to tak istotny aspekt, można przeczytać w artykule: Dlaczego meble biurowe mogą wyróżnić Twoją firmę na tle konkurencji?

 

Źródło: Artykuł partnera

Pozostałe