Uroczysta sesja miejska będzie przełożona z powodu zagrożeni COVID-19

  • 26.01.2021, 13:16
  • Wawrzyniec Mocny
Uroczysta sesja miejska będzie przełożona z powodu zagrożeni COVID-19 W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

28 stycznia 2021 r. o godz. 10.00 w Tczewie odbędzie się sesja Rady Miejskiej. Miałaby ona uroczysty charakter, gdyby nie obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19. Z tego powodu uroczysta sesja jest przeniesiona na inny termin.

- 30 stycznia od 1992 roku obchodzony jest jako Dzień Tczewa, któremu zwykle towarzyszy wyjątkowa oprawa, m.in. uroczysta sesja Rady Miejskiej – przypomina Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - W tym roku, ze względu na pandemię, uroczysta sesja odbędzie się w innym terminie, prawdopodobnie w maju lub czerwcu. Wówczas również wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia.

 

Tradycją stało się wysyłanie przez prezydenta Tczewa Mirosław Pobłockiego życzeń urodzinowych tym mieszkańcom, którzy urodzili się 30 stycznia. Jubilaci otrzymują też upominek w postaci tczewskiego kalendarza ściennego. W tym roku już po raz siódmy życzenia trafiły do jubilatów. Takich mieszkańców mamy obecnie 142, w wieku od 3 do 92 lat.

 

Do porządku obrad ma zostać dodatkowo wprowadzona uchwała w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Projekt uchwały w załączeniu.

 

(tomm)

 

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe