Koncert „Świąteczne Uwielbienie” - pożegnaj święta z tczewską Farą

  • 25.01.2021, 17:30
  • Wawrzyniec Mocny
Koncert „Świąteczne Uwielbienie” - pożegnaj święta z tczewską Farą Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie pragnie z mieszkańcami ,,pożegnać” okres Bożego Narodzenia i czas śpiewania kolęd, ale także uczcić Święto naszego miasta - Tczewa. Warto skorzystać z tej nieczęstej w dobie pandemii okazji do uczestniczenia w wydarzeniu muzycznym.

Z tej okazji odbędzie się koncert:„Świąteczne Uwielbienie”, które poprowadzi chór No Saints z Gdańska. Będzie można usłyszeć tradycyjne kolędy w nietuzinkowych aranżacjach, ale także repertuar z autorskiej, świątecznej płyty chóru zatytułowanej: ,,Ten jeden dzień”. Co więcej, całe uwielbienie będzie nagrane i zarejestrowane, aby później być dostępnym w formie cegiełki przeznaczonej na renowację farnych organów. Dzięki temu również, jeżeli ktoś nie będzie mógł pojawić się, albo zwyczajnie będzie się obawiał uczestnictwa z powodu pandemii, nic go nie ominie.

 

- Ta muzyczna uczta to także kolejna cegiełka, aby uratować organy w staromiejskiej świątyni, które od kilku lat nie działają - przypomina Janek Skerka, redaktor naczelny Fara Tczew /Znaku Zwycięstwa. - Obecnie używany jest instrument cyfrowy. W dobie pandemii jakoś bardziej potrzebujemy duchowego narodzenia na wzór tego z Betlejem. To wspaniała okazja, aby tego wieczoru spotkać się na uwielbieniu.

 

Koncert odbędzie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie 31 stycznia br. (niedziela) o godz. 19.00. Wstęp wolny, ale przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe