Trwa przebudowa ulic na Zatorzu

  • 20.01.2021, 12:50
  • Źródło: UM Tczew
Trwa przebudowa ulic na Zatorzu

Podziel się:

Oceń:

Trwają prace przy realizacji I etapu przebudowy infrastruktury drogowej na os. Zatorze. Projekt związany jest z poprawą stanu dróg, a także objęciem osiedla systemem kamer.

Obecnie trwa przebudowa sieci podziemnych – gazowej, sanitarnej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. Zimowa aura nieco skomplikowała pracę drogowcom, ale termin zakończenia inwestycji mija z końcem kwietnia.

I etap inwestycji obejmuje przebudowę ulic Wilczej, Półwiejskiej, Młyńskiej i Prostej. W ramach zadania przebudowane lub zbudowane zostaną również sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz system monitoringu.

Z ramienia Gminy Miejskiej Tczew, inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą jest firma Eurovia, a koszt zadania to blisko 6,3 mln zł. 

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Miasto od nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe