POLICYJNE DZIAŁANIA NA RZECZ WALKI Z KORONAWIRUSEM RÓWNIEŻ W CZASIE FERII

  • 11.01.2021, 13:00
  • Źródło: KPP Tczew
POLICYJNE DZIAŁANIA NA RZECZ WALKI Z KORONAWIRUSEM RÓWNIEŻ W CZASIE FERII

Podziel się:

Oceń:

Policjanci przypominają, że nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni i bezpiecznie spędzajmy ferie zimowe. W tym szczególnym czasie mundurowi jeszcze bardziej skupiają się na przestrzeganiu obecnych przepisów i sprawdzają, czy została zawieszona działalność basenów, siłowni, klubów i centrów fitness. Dodatkowo stróże prawa sprawdzają miejsca, gdzie może dojść do grupowania się mieszkańców. Wszystkie te policyjne działania są prowadzone dla ochrony naszego zdrowia i życia.

28 grudnia 2020 roku zostały wprowadzone nowe obostrzenia sanitarne, które dotyczą m.in. galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej. W związku z tym policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu prowadzą wzmożone kontrole placówek, które zostały objęte nowymi zasadami i ograniczeniami. Jednocześnie mundurowi w trosce o wspólne bezpieczeństwo apelują do wszystkich osób o respektowanie pozostałych obostrzeń sanitarnych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianiem nosa i ust oraz przestrzeganiem zasad utrzymania odpowiedniej odległości. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji funkcjonariusze cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców.

Policjanci kolejny raz apelują do mieszkańców o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Podczas trwających ferii zimowych bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędzajmy ten czas, bo koronawirus nie zniknął i nadal jest groźny. Pomyślmy, zanim wyjdziemy z domu, czy naprawdę musimy. Jeśli przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania, zasłaniajmy nos i usta, zachowujmy bezpieczną odległość od innych ludzi oraz unikajmy spotkań w większym gronie. Dbajmy o seniorów, którzy są w tzw. grupie ryzyka zakażenia. Pomagajmy sobie wzajemnie, by ograniczyć ryzyko zakażenia.

Przypominamy, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1000 złotych lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują również inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe