Planujesz zmienić wystrój w którymś z pokoi? Zmiany zacznij od nowej, stylowej lampy

  • 22.12.2020, 23:56
  • Źródło: Artykuł partnera
Planujesz zmienić wystrój  w którymś z pokoi? Zmiany zacznij od nowej, stylowej lampy

Podziel się:

Oceń:

Od czasu do czasu wszędzie przyda się mniejsza bądź większa przeróbka. Kilkanaście albo i kilkadziesiąt lat spędzonych w identycznym otoczeniu, przy takim samym układzie domowych sprzętów oraz ozdobników, może dać się mocno we znaki. Planując spory remont albo niewielkie przemeblowanie warto robić to stopniowo – dać sobie szansę rzetelnej oceny tego, jaki efekt końcowy uda się uzyskać. W pierwszej kolejności należałoby zwrócić uwagę na lampę.

Źródło światła decyduje o tym, jak prezentować się będą pozostałe elementy odświeżonej aranżacji

Nawet stosunkowo niewielkie przesunięcie może sprawić, że przy włączonym oświetleniu pokój zacznie wyglądać widocznie inaczej. Różny od wcześniejszego kąt padania promieni na poszczególne meble i pozostałe przedmioty zmienia układ cieni. Podobnie przy wymianie żarówki na model o innej mocy albo przykrywającego ją klosza. Jeszcze ciekawiej robi się, kiedy zamiast tradycyjnie skonstruowanych urządzeń wstawi się do pomieszczenia lampy designerskie  – ich wygląd niejednokrotnie budzi skrajne emocje. Od szczerego zachwytu po najgłębsze zdziwienie. Inwencja twórcza projektantów nie podlega dyskusji, a wiele intrygujących przykładów na ich kreatywność można znaleźć np. w asortymencie sklepu Malo Design. Styl to jeszcze nie wszystko, koniecznie trzeba zadbać jeszcze o walory użytkowe.

Szczególnie lampy designerskie wymagają starannego doboru pozostałych dekoracji pomieszczenia

Modele stojące, wiszące, naścienne kinkiety, zróżnicowane źródła światła (LED-y, rozmaite żarówki). Parametrów decydujących o charakterystyce oświetlenia jest znacznie więcej, co każe poddać mnóstwo kwestii pod rozwagę. Niektóre spośród designerskich lamp są ustawione „na sztywno”, część produktów pozwala na dostosowanie ich do własnych preferencji. Warto zająć się tym na samym początku – inaczej może się okazać, że kupione z myślą o nowej aranżacji ozdobniki przy zmienionym oświetleniu nie wyglądają już tak dobrze. Zachowując optymalną kolejność znacznie łatwiej uniknąć tego typu estetycznych błędów i pomyłek, które w pewnych okolicznościach okazują się mocno kosztowne. Nie ulega za to najmniejszej wątpliwości, iż z designerskimi lampami na podorędziu stworzenie aranżacji idealnie odwzorowującej wymarzoną wizję będzie nieporównywalnie prostsze. Przy tak dużej liczbie dostępnych modeli da się uzyskać praktycznie dowolny efekt. Trzeba jedynie dobrze poszukać, ewentualnie poprosić sprzedawców o fachową poradę.

Źródło: Artykuł partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe