POLICJANCI KONTROLUJĄ PRZESTRZEGANIE NAKAZÓW ZWIĄZANYCH Z COVID-19

  • 07.12.2020, 15:00
  • Źródło: KPP Tczew
POLICJANCI KONTROLUJĄ PRZESTRZEGANIE NAKAZÓW ZWIĄZANYCH Z COVID-19

Podziel się:

Oceń:

Policjanci codziennie prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem. Mundurowi również podczas tego weekendu przeprowadzą wspólne działania z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na terenie galerii oraz sklepów wielkopowierzchniowych. W trakcie tych działań funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. czy klienci sklepów, pracownicy oraz osoby zarządzające wielkopowierzchniowymi obiektami, stosują się do aktualnych obostrzeń i obowiązujących zasad sanitarnych.

Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy wszyscy stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Tak będzie również podczas tego weekendu mundurowi wspólnie pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie przeprowadzają wspólne działania, podczas których będą sprawdzać, czy klienci używają maseczek ochronnych i zachowują dystans społeczny. Podczas wspólnych działań będzie zwracana także uwaga na prawidłowe oznakowanie w sklepach, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym sklepie. Patrole będą kontrolować przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych nie tylko przez klientów, ale również przez pracowników tych placówek.

Policjanci przypominają, że nadal obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa, a od ostatniego weekendu weszliśmy w tzw. etap odpowiedzialności. W ścisłym reżimie sanitarnym mogą funkcjonować sklepy oraz usługi w galeriach i parkach handlowych (z wyjątkiem placów zabaw dla dzieci). Sklepy i usługi w galeriach handlowych – 1 osoba na 10 m² w przypadku obiektów nie większych niż 100 m² oraz 1 osoba na 15 m² w przypadku obiektów większych niż 100 m².

Przypominamy, że każda osoba niestosująca się do obostrzeń musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości nawet 1000 złotych, skierowaniem wniosku do sądu, a także powiadomieniem inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe