Prace ochronne w rezerwacie przyrody Opalenie

  • 30.11.2020, 15:00
  • Źródło: Gmina Gniew
Prace ochronne w rezerwacie przyrody Opalenie

Podziel się:

Oceń:

W listopadzie spółka Inwest-Kom w Gniewie wykonała zabieg wykoszenia roślinności i usunięcia podrostu drzew i krzewów wraz z usunięciem biomasy z poboczy drogi G000148 Opalenie - Mała Karczma z obszaru około 8000 m kwadratowych wzdłuż granicy rezerwatu przyrody „Opalenie”. Zadanie jest dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach projektu pn. Ochrona rzadkich gatunków roślin w rezerwacie przyrody ”Opalenie” i jego sąsiedztwie.

Projekt ma na celu zachowanie i poprawę warunków bytowych zbiorowisk roślinnych oraz rzadkich gatunków roślin chronionych występujących w pasie drogowym wzdłuż granicy rezerwatu przyrody „Opalenie”. Szacuje się, że stanowisko groszku wielkoprzylistkowego w rezerwacie Opalenie jest jednym z największym w kraju. Opóźnienie terminu koszenia, sposób jego wykonania oraz usunięcie biomasy  jest rekomendowanym przez Prof. Jacka Herbicha sposobem na zachowanie i rozwój cennych zbiorowisk roślin kserotermicznych  na tym terenie.

Źródło: Gmina Gniew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe