KRONIKA STRAŻACKA z minionego tygodnia. Uszkodzenie magistrali gazowej, kraksy samochodowe i pożar od... kominka!

  • 27.11.2020, 16:08
  • redakcja
KRONIKA STRAŻACKA z minionego tygodnia. Uszkodzenie magistrali gazowej, kraksy samochodowe i pożar od... kominka! tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

W minionym tygodniu najpoważniejszym zdarzeniem była ewakuacja kilkudziesięciu osób z powodu zagrożenia wybuchem gazu. Straż byłą też wzywana do pożarów sadz, samochodów i wypadków. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 16 – 22 listopada br. zanotowano łącznie 21 zdarzeń w tym 2 pożary,18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia:

 

Ewakuacja 60 osób

GM. TCZEW. 16 listopada w Rokitkach przy ul. Tczewskiej doszło do uszkodzenia. magistrali gazowej. Na miejscu interweniujący strażacy zastali uszkodzoną magistrale gazową przez koparkę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji 60 osób z budynków. Po zamknięciu głównego zaworu przez pogotowie gazowe i sprawdzeniu mieszkań pod kątem obecności gazu pozwolono mieszkańcom powrócić do swoich mieszkań. W działaniach brały udział zastęp z JRG oraz zastęp z OSP Rokitki.

 

Kraksa dwóch aut

GM. GNIEW. 16 listopada w Jeleniu doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się 2 samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w usunięciu pojazdów z drogi oraz uprzątnięciu jezdni. W wypadku ucierpiała jedna osoba. Skutki zdarzenia drogowego usuwały zastępy: JRG Tczew, JRG Kwidzyn, OSP Rakowiec oraz OSP Jeleń.

 

Pociąg potrącił pieszego...

GM. MORZESZCZYN. 16 listopada w Lipiej Górze doszło do potrącenia osoby przez pociąg. Na miejscu zdarzenia zastano przy torowisku ciało mężczyzny, a około 200 m dalej zatrzymany pociąg. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz jego oświetleniu w celu przeprowadzenia prac przez policję i prokuratora. W skutek zdarzenia potrącona osoba poniosła śmierć na miejscu. Strażacy również sprawdzili stan pasażerów pociągu. Nikomu z podróżujących nic się nie stało. W zdarzeniu brał udział zastępy: OSP Morzeszczyn, JRG Tczew, JRG Starogard Gd. oraz zastęp KP PSP Tczew.

 

Zderzenie z drzewem

TCZEW.18 listopada przy ul. Armii Krajowej doszło do wypadku samochodu osobowego, który po zjechaniu z jezdni uderzył w drzewo. Przy przewróconym drzewie leżał mężczyzna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu terenu lądowania śmigłowca LPR. Drzewo zostało przycięte, a pojazd zepchnięto na pobocze drogi. W skutek zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG.

 

 

Pożar sadzy przez... kominek

GM. TCZEW. 19 listopada strażacy odebrali zgłoszenie do pożąru sadzy w kominie. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu resztek palącego się drewna w kominku. Po rozstawieniu drabiny przeczyszczono przewód kominowy zestawem kominiarskim. Komin został sprawdzony kamerą termowizyjną. W działaniach brał udział zastęp z OSP Miłobądz, oraz 2 zastępy z JRG.

 

Potrącenie pieszego

TCZEW. 20 listopada przy ul. Kołłtaja doszło do potrącenie osoby przez samochód osobowy.

Na miejscu zdarzenia zastano osobę siedzącą na jezdni oraz stojący samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG.

 

Pożar w komorze silnika

GM. PELPLIN. 21 listopada w Ropuchach strażacy podejmowali interwencję do palącego się auta, znajdującego się na pasie awaryjnym autostrady A1, któremu wydobywał się dym z komory silnika. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody. W zdarzeniu brał udział zastęp z OSP Pelplin.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew

 

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe