Triumfatorka French Open 2020 trenowała pod Tczewem!

  • 27.11.2020, 14:07 (aktualizacja 27.11.2020, 14:14)
  • redakcja
Triumfatorka French Open 2020 trenowała pod Tczewem! wikipedia.pl

Podziel się:

Oceń:

Klub RokitkiPark pochwalił się niezwykłą informacją. Przed paroma dniami jego siedzibę odwiedziła Iga Świątek, ta sama zawodniczka, która zwyciężyła niedawno wielkoszlemowy turnieju French Open 2020 w Paryżu (finał Rolanda Garrosa) i to bez straty seta, czym zaskoczyła światowe media sportowe i wywolała euforię w Polsce.

Zawodniczka ta jest także triumfatorką juniorskich turniejów wielkoszlemowych: Wimbledonu 2018 w grze pojedynczej oraz French Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt w parze z Caty McNally.

 

Klub RokitkiPark zamieścił następującą informację na swoim Facebooku 21 listopada:

„Miło nam poinformować, iż w tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć w naszym klubie 17. Rakietę Świata w tenisie ziemnym, Mistrzynię French Open 2020 – Igę Świątek. Iga właśnie rozpoczęła swój okres przygotowawczy do sezonu 2021, a wraz z nią nasza zawodniczka - Weronika Ewald ❗️”. Klub przedstawił na swoim profilu Facebookowy wspólne treningi Igi Świątek z Team Świątek & Team Ewald.

❗️Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony tydzień!!!” - zakończyli relację.

 

- Do spotkania doszło przez dyrektora klubu Team Ewald, który otrzymał zapytanie dotyczące możliwości przyjazdu Igi Świątek na treningi do RokitkiPark – relacjonuje Katarzyna Ewald, siostra Weroniki z klubu Rokitki Park k. Tczewa. - Trenowała na naszej nawierzchni, która jest taka sama jaka istnieje na turniejowej Australian Open. Myślę, że tym co najbardziej zachęciło Igę do ćwiczeń u nas jest sparing partnerka czyli moja siostra Weronika. Dziewczyny meczu nie rozegrały, natomiast trenowały wspólnie przez cały tydzień. Prze ten czas zawodniczka korzystała z naszych siłowni, sali fitness oraz kortu.

 

Weronika Ewald świetnie sprawiła się jako sparing partnerka. W ten sposób zawodniczka z okolic Tczewa pomogła słynnej Polce rozpocząć treningi, przygotowujące ją do nowego sezonu, który miejmy nadzieję będzie równie owocny w sukcesy jak miniony.

RokitkiPark posiada dwa korty – jeden z nawierzchnią turniejową oraz zewnętrzny, zamknięty poza sezonem. Iga Świątek przybyła do Rokitek z całym sztabem trenerskim m.in. trenerem tenisowym, przygotowania motorycznego, psycholożką oraz tatą.

 

- Nasz klub zaoferował Idze całkowitą prywatność i kameralność. Ponieważ tenisistka była bardzo zadowolona z pobytu w klubie RokitkiPark planuje jeszcze wrócić w to miejsce – stwierdziła K. Ewald.

 

W. Mocny/fot. wikiedia.pl/RokitkiPark

html_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe