ZATRZYMANY 24-LATEK ODPOWIE ZA GROŹBY

  • 27.11.2020, 15:00
  • Źródło: KPP Tczew
ZATRZYMANY 24-LATEK ODPOWIE ZA GROŹBY

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Mieszkaniec Tczewa podczas wszczętej awantury domowej groził pobiciem konkubinie. Zatrzymany nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 24-latka, któremu przedstawili zarzuty. Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

24 listopada br. przed godziną 19.00 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna. W to miejsce zostali skierowani policjantów z wydziału prewencji. Interweniujący mundurowi ustalili, że 24-letni mężczyzna podczas kłótni z konkubiną zaczął grozić jej pobiciem. Okazało się również, że sprawca podczas zdarzenia miał wyzywać pokrzywdzoną. W związku z zaistniałym zdarzeniem funkcjonariusze sporządzili niebieską kartę. Sprawca interwencji przed przybyciem policjantów wyszedł z mieszkania.

Mundurowi podczas penetracji terenu w rejonie dworca PKP zauważyli i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępstwo.  Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Wczoraj śledczy po wytrzeźwieniu mężczyzny przesłuchali go i przedstawili mu zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przemoc domowa rzadko jest jednorazowym incydentem. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmuje się natychmiastowych i stanowczych działań bardzo często przemoc powtarza się. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe