KRONIKA STRAŻACKA z 2-8.11.2020. Płonące auto, kraksa z dostawczakiem i wybuch ognia w budynku mieszkalnym

  • 13.11.2020, 19:28
  • redakcja
KRONIKA STRAŻACKA z 2-8.11.2020.  Płonące auto, kraksa z dostawczakiem i wybuch ognia w budynku mieszkalnym

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 2 – 8 listopada br. zanotowano łącznie 29 zdarzeń w tym 4 pożary, 24 miejscowe zagrożenia oraz alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia:

 

Pożar samochodu osobowego

GM. TCZEW. 2 listopada w m. Waćmierek strażacy zostali wezwani do płonącego samochodu osobowego, który znajdował się na poboczu drogi, kierujący znajdował się poza autem i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania polegały na podaniu piany ciężkiej na palące się auto. Po ugaszeniu, sprawdzono wrak kamerą termowizyjną w celu wykrycia ewentualnych zarzewi ognia. W wyniku pożaru pojazd uległ całkowitemu spaleniu. W działaniach udział brały zastępy: JRG Tczew, OSP Swarożyn oraz OSP Gniszewo.

 

Kraksa z dostawczakiem

TCZEW. Po wezwaniu 3 listopada strażacy na miejscu zdarzenia przy ul. Żwirki zastali zderzone ze sobą samochody osobową skodę oraz dostawczego fiata. W wyniku zderzenia uszczerbek na zdrowiu poniósł kierujący samochodem osobowym, jednak jego stan nie wymagał hospitalizacji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

 

Pożar w budynku mieszkalnym

GM. SUBKOWY. 8 listopada przy ul. Kociewskiej w Rybakach doszło do wybuchu ognia w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano tlące się elementy wyposażenia kuchni w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi mieszkania, wyniesieniu z obiektu nadpalonych elementów wyposażenia i przelaniu ich wodą. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew, 2 zastępy z OSP Subkowy oraz zastęp z OSP Wielki Garc.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe