ZATRZYMANY 34-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROWERU

  • 20.10.2020, 16:30
  • Źródło: KPP Tczew
ZATRZYMANY 34-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROWERU

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy. Skradziony przedmiot został odnaleziony i powrócił do właścicielki. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 34-latkowi zarzut dotyczący kradzieży, do którego się przyznał. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Tczewscy kryminalni, zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło w nocy z 11 na 12 października br. z terenu jednej z klatek schodowych, ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Według policyjnych ustaleń sprawca po wejściu na klatkę schodową jednego z bloków ukradł pozostawiony tam rower warty 1500 złotych. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 34-latka do miejscowej komendy. Właścicielka dzień po zgłoszeniu przestępstwa w pobliżu swojego bloku mieszkalnego zauważyła skradziony swój rower, a następnie powiadomiła o tym stróżów prawa, którzy po potwierdzeniu tej sytuacji zwrócili rower właścicielce.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 34-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe