Marek Modrzejewski odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady

  • 15.10.2020, 15:59
  • PS
Marek Modrzejewski odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady

Podziel się:

Oceń:

Dziś odbyła się wyjątkowa, XXIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego. W jej trakcie radni w tajnym głosowaniu decydowali o przyszłości Marka Modrzejewskiego na stanowisku przewodniczącego. O wyniku głosowania zadecydował jeden głos.

Na sesji zjawili się wszyscy radni. 23 osoby oddały głos w sprawie odwołania dotychczasowego przewodniczącego rady.


Przed przystąpieniem do głosowania, Radny Tomasz Kajzer poprosił o uzasadnienie złożonego wniosku. Odpowiedzi udzieliła Radna Barbara Kamińska: "Od początku zgłaszaliśmy sprawę, że nasz klub został autentycznie pominięty, w jakichkolwiek funkcjach w radzie. To było posunięcie, które w powiecie nie miało  wcześniej miejsca. Ci, którzy zdobywają dużą liczbę głosów, a my dostaliśmy bardzo dużo, bo prawie 11 tysięcy głosów, dokładnie 10910. Zwycięski klub PNP tylko 117 głosów więcej, czyli 11037. Pozostałe kluby o prawie tysiąc mniej. Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, że nie ma żadnych propozycji, jeśli chodzi o jakikolwiek udział w funkcji w radzie.(...) Od początku podkreślaliśmy, że chcielibyśmy współpracować. W związku z tym, że w ostatnim czasie, z resztą nie tylko w ostatnim, bo już w lutym,  z klubu PO KO, nastąpiły zmiany, jeśli chodzi o skład osobowy rady.  Z tych zmian, które się wydarzyły, na moment składania wniosku, mieliśmy informację taką, że jesteśmy klubem najliczniejszym, a jednak bez wpływu na jakiekolwiek funkcje w radzie. To jest główny powód, których chcielibyśmy wrócić też do osób, które nas poparły. Myślę, że warto ich zdanie i głos wziąć pod uwagę. Ponieważ taka sytuacja miała miejsce, postanowiliśmy wrócić do tematu, stwierdziliśmy, że dwa lata to jest wystarczający czas, aby nastąpiła jakaś refleksja w grupie, która miała większość od początku tej kadencji. Stąd był ten wniosek."


Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna, zaproponowana i przyjęta przez pozostałych członków rady, w składzie Wiesława Tomaszewska- przewodnicząca komisji, Stanisław Smoliński, Piotr Łaga.


W tajnym głosowaniu 12 radnych poparło wniosek o zwolnienie dotychczasowego przewodniczącego z  pełnionej funkcji. 11 osób było przeciw. Żaden z radnych nie wstrzymał się od głosu.


W związku z bezwzględną większością głosów popierających wniosek, Radny Marek Modrzejewski został usunięty z dotychczas sprawowanego stanowiska w Radzie Powiatu Tczewskiego. 
 

Podczas dzisiejszych obrad Rady Powiatu nie udało się wybrać następcy Marka Modrzejewskiego. 

PS

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szanuję
szanuję 19.10.2020, 12:34
Przychodzi taki czas w życiu każdego polityka, że należy zachować się tak jak trzeba, często wbrew temu co głosi linia ***jna.
były kolega
były kolega 20.10.2020, 01:25
Jan, jesteś nikim. Będę uważnie obserwować jaką fuchę dostaniesz człowieku bez zasad. Zero szacunku
Sławek EU07
Sławek EU07 18.10.2020, 08:06
I dobrze że go odwołali. Było niedawno w telewizji TeTka Tczew
mario
mario 18.10.2020, 02:16
Największa gnida to Jan. Nikt już ci ręki w Tczewie nie poda.
szogun
szogun 16.10.2020, 10:32
radna Makać była na zwolnieniu lekarskim podczas sesji ? Kto ja przywióżł z sanatorium?
Olek
Olek 15.10.2020, 19:36
PiS chciało strollować PnP i KO, a wyszło na to, że to ci drudzy jeszcze bardziej strollowali PiS :D
MM
MM 15.10.2020, 17:39
Nareszcie coś się dzieje w tych skostniałych układach

Pozostałe