AKTUALIZACJA: Błąd kierowcy przyczyną tragedii na drodze? Ciężarówka, która zderzyła się z osobówką przewoziła gazy techniczne

  • 13.10.2020, 09:32 (aktualizacja 14.10.2020, 13:45)
  • redakcja
AKTUALIZACJA: Błąd kierowcy przyczyną tragedii na drodze? Ciężarówka, która zderzyła się z osobówką przewoziła gazy techniczne Nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

GM. GNIEW. We wtorek, 13 października po godz 8.00 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym w Rakowcu gm. Gniew. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym z przyczepą. Niestety kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu. Był to mieszkaniec powiatu sztumskiego.

AkTUALIZACJA (14.10.2020):

Były to pojazdy marki Mercedes. Ze wstępnych ustaleń policji wnika, że prawdopodobnie kierowca osobowego mercedesa zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką tej samej marki. Dokładne przyczyny zdarzenia są jednak w trakcie ustaleń.

Kierowca ciężarówki pochodził z powiatu gdańskiego. Nie poniósł większych obrażeń.

 

- W wyniku doznanych obrażeń kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu – informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Kierowcę ciężarówki przebadano na obecność alkoholu. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Obecnie śledczy ustalają co było przyczyną decyzji kierowcy ciężarówki o zjechaniu na lewy pas... Apelujemy do wszystkich kierowców. Mamy jesień, co oznacza śliską nawierzchnię. Zbliża się zima i warunki będą ulegały stałemu pogarszaniu. Traktujmy drogę jakby była wiecznie śliska. Do tego nad ranem często pojawia się mgła. Bądźmy ostrożni. Warto często zdejmować nogę z gazu. Pamiętajmy prowadząc pojazd dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo napotkanych na drodze innych kierowców i ich pasażerów.

 

Z informacji uzyskanych ze straży pożarnej wynika, że samochód ciężarowy przewoził gazy techniczne (acetylen). Na szczęście nie doszło do uszkodzenia zbiorników. Jak się dowiedzieliśmy nie było też rozszczelnienia butli z gazem, a więc i zagrożenia wybuchem.

 

Obecnie będą przeprowadzone czynności przez policję i prokuratora.

W celu przeprowadzeni działań ratowniczych, przedmedycznych oraz czynności policyjnych, droga krajowa nr 91 na 80 km była zablokowana. Na miejscu skutki tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego usuwało 6 zastępów straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja.

 

Niestety ostatni wypadek śmiertelny był nie jedynym w ciągu ostatnich miesięcy. 18 czerwca br. także doszło do fatalnego w skutkach zdarzenia na DK nr 91 na wylocie z Tczewa w kierunku Gdańska. Wówczas zginął motocyklista po zderzeniu z s osobowym volkswagenem. Do innego dramatu doszło także na „jedynce” w Nowej Karczmie, gdzie zderzyły się dwa pojazdy: motocykl i samochód osobowy. Motocyklista zmarł...

(tomm)

 

 

 

____________-

Z informacji uzyskanych ze straży pożarnej wynika, że samochód ciężarowy przewoził gazy techniczne. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia zbiorników. Obecnie będą przeprowadzone czynności przez policję i prokuratora.

Obecnie droga krajowa nr 91 na 80 km jest zablokowana. Na miejscu działa 6 zastępów straży pożarnej Zespół Ratownictwa Medycznego i policja.

 

(tomm)

html_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe