Młodzi pijacy demolowali samochody... Wszczęli bójkę i znieważyli policjantów

  • 05.10.2020, 21:49
  • Wawrzyniec Mocny
Młodzi pijacy demolowali samochody...  Wszczęli bójkę i znieważyli policjantów KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali pijanych dwóch mężczyzn, którzy podczas interwencji znieważyli oraz naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Dodatkowo starszy ze sprawców wcześniej skakał po samochodzie i spowodował straty na kwotę 2,5 tys. zł. Nietrzeźwi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

1 października br. ok. godz. 21.00 policjanci zostali wezwani na jedną z ulic w Tczewie z powodu pijanych mężczyzn, którzy mieli skakać po samochodzie. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli, że jeden z zaparkowanych samochodów ma wybitą szybę oraz wgnieciony maskę.

Mundurowi ustalili, że sprawcy tego uszkodzenia znajdują się najprawdopodobniej na jednej z pobliskich klatek schodowych. Po wejściu na klatkę stróże prawa zauważyli dwóch bijących się między sobą mężczyzn. Mężczyźni nie stosowali się do wydanych poleceń i zaczęli swoją agresję kierować do policjantów. 20 i 21-latek zostali doprowadzeni do miejscowej komendy. Badanie alkotestem wykazało u 20-latka prawie 2 prom alkoholu w organizmie, zaś u 21-latka ponad 2,5 prom alkoholu w organizmie. Pijani i agresywni mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany 21-latek miał związek z przestępstwem uszkodzenia samochodu.

W miniony piątek śledczy przesłuchali zatrzymanych mężczyzn, którym przedstawili zarzuty. 20-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, zaś 21-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz uszkodzenia mienia. Za przestępstwo znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe