Uroczyste otwarcie Sądu Rejonowego w Tczewie

  • 28.09.2020, 10:58
  • Źródło: UM Tczew
Uroczyste otwarcie Sądu Rejonowego w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 25 września nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku Sądu Rejonowego w Tczewie przy Al. Zwycięstwa 14.

W otwarciu brali udział Dyrektor Departamentu Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Furman, Prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Artur Lesiak, Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Rafał Terlecki, Prezesi Sądów Rejonowych Okręgu Gdańskiego, byli Prezesi Sądu Rejonowego w Tczewie, gremium sędziowskie, władze miasta, powiatu oraz wójtowie i burmistrzowie Gmin Powiatu Tczewskiego.

Dzięki zgodnemu działaniu władz: Ministerstwa Sprawiedliwości, Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, Starosty Tczewskiego, Rady Miasta i Prezydenta Tczewa oraz Prezesa Sądu Rejonowego w Tczewie ziściła się inicjatywa zbudowania nowej siedziby Sądu. – powiedział Andrzej Lubowiecki Prezes Sądu Rejonowego w Tczewie – Dziękujemy wszystkim, których dobre decyzje doprowadziły do powstania, w doskonałej lokalizacji, nowoczesnego budynku i w efekcie do długo wyczekiwanej poprawy warunków obsługi interesantów oraz warunków pracy sędziów, referendarzy, kuratorów i urzędników zatrudnionych w naszym Sądzie.

Przekazuję symbol wymiaru sprawiedliwości i jednocześnie gratuluję nowej inwestycji. – powiedział Mirosław Pobłocki Prezydent Tczewa, wręczając symbol sprawiedliwości i porządku- Temidę. - Mam nadzieję, że nowoczesny i przestronny budynek poprawi nie tylko warunki pracy sędziów oraz pracowników administracyjnych, ale także wpłynie na jakość i standard obsługi interesantów Sądu.