NIETRZEŹWY 22-LATEK ZNIEWAŻYŁ INTERWENIUJĄCYCH POLICJANTÓW ORAZ BYŁ POSZUKIWANY 3 NAKAZAMI DOPROWADZENIA

  • 26.09.2020, 10:44 (aktualizacja 26.09.2020, 10:47)
  • Tomasz Dominowski
NIETRZEŹWY 22-LATEK ZNIEWAŻYŁ INTERWENIUJĄCYCH POLICJANTÓW ORAZ BYŁ POSZUKIWANY 3 NAKAZAMI DOPROWADZENIA

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 22-letniego mężczyznę, który znieważył podczas interwencji policjantów. Sprawca najpierw awanturował się w pociągu i był agresywny wobec podróżnych, a następnie znieważył wezwanych na miejsce policjantów. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mieszkaniec Krakowa był poszukiwany 3 nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wczoraj śledczy po przedstawieniu zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów dotyczących znieważenia funkcjonariuszy odkonwojowali go do aresztu.

24 września br. o godzinie 00.30 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał awanturować się w pociągu relacji Kołobrzeg-Kraków. Wysłani na dworzec PKP policjanci z wydziału prewencji ustalili, że wylegitymowany przez nich 22-latek podczas awantury w pociągu miał wyzywać oraz być agresywny wobec pasażerów. Mężczyzna w trakcie interwencji również był wulgarny i nie stosował się do wydawanych poleceń przez funkcjonariuszy. Mundurowi pouczali 22-latka, aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak ten nie reagował na polecenia, a jego agresja narastała, zaczął znieważać i wyzywać stróżów prawa. W związku z zaistniałym przestępstwem funkcjonariusze zatrzymali agresywnego mieszkańca Krakowa, wobec którego byli zmuszeni użyć siły fizycznej oraz kajdanek, aby doprowadzić go do radiowozu. Ponadto okazało się, że zatrzymany 22-latek był poszukiwany 3 nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary 66 dni pozbawienia wolności. Poszukiwany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj po wytrzeźwieniu mieszkańca Krakowa śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące znieważenia interweniujących wobec niego policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu 22-latek został odkonwojowany do aresztu śledczego.

Tomasz Dominowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe