Makieta Bitwy Warszawskiej w Minecraft już dostępna!

  • 25.09.2020, 09:12
  • Źródło: CKiS Tczew
Makieta Bitwy Warszawskiej w Minecraft już dostępna!

Podziel się:

Oceń:

Już JEST! Makieta Bitwy Warszawskiej w Minecraft, czyli efekt końcowy projektu edukacyjnego #wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy.

Makieta do pobrania na stronie Centrum Kultury i Sztuki www.ckis.tczew.pl w zakładce Projekty. http://ckis.tczew.pl/projekty/wiktoria1920-cyfrowe-pole- bitwy-nowy-projekt-kulturalny

 

Pobierz Makietę Bitwy Warszawskiej, zainstaluj na swoim komputerze i baw się.

 

Instrukcja instalacji makiety:

1. Plik rozpakowujemy z archiwum .zip

2. Po wypakowaniu przenosimy folder z makietą do folderu, gdzie znajdują się zapisane mapy z gry

3. Makieta tworzona była na wesji 1.16.2 jednak istnieje możliwość korzystania z niej również w innych wersjach gry

4. Najprostszym sposobem znalzienia folderu z zapisanymi mapami z gry jest znalezienie panelu “uruchom” w systemie, następnie wpisanie w nim %appdata%. Następnie umieszczenie mapy w folderze “.minecraft/saves”

 

O projekcie:

 

Stworzyliśmy projekt edukacyjny „#wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy”, skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży. – mówi Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS. – Celem naszego projektu jest prezentacja wydarzeń historycznych, w tym przypadku Bitwy Warszawskiej, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii cyfrowych, tak aby przekazać wiedzę i wzbudzić w uczestnikach projektu i jego odbiorcach zainteresowanie historią.

 

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest najlepszą formą nauki, w związku z tym w

ramach projektu

„#wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy” jego uczestnicy stworzą

makietę Bitwy Warszewskiej przy zastosowaniu narzędzi proponowanych przez

grę komputerową Minecraft.

Połączenie funkcji edukacyjnej z zabawą i działalnością twórczą jest doskonałą formą upowszechniania wiedzy o historii, a nadanie wielkim wydarzeniom historycznym kontekstu lokalnego wpłynie na lepsze zrozumienie procesów dziejowych i ich wpływu na życie zwykłych ludzi, uświadomienie istnienia sieci powiązań, w których każde ogniwo pełni swoją rolę i przyczynia się do osiągnięcia wspólnego celu. Jest to szczególnie ważne dla utrwalania patriotyzmu w środowiskach lokalnych, wśród dzieci i młodzieży, również z trudnych środowisk i z niepełnosprawnościami.

 

Poza przygotowaniem makiety w Minecrafcie projekt „#wiktoria1920 cyfrowe pole bitwy” obejmuje wykład na temat Bitwy Warszawskiej i jej związków z Tczewem i Kociewiem, prezentację pamiątek po lokalnych uczestnikach Bitwy oraz inscenizację Bitwy z udziałem grupy rekonstrukcyjnej Bractwa Rycerskiego Kerin i plener malarski.

 

Efektem końcowym projektu „#wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy” będzie prezentacja makiety Bitwy Warszawskiej online – dodaje Tomasz Hildebrandt.

 

 

Źródło: CKiS Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe