Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Swarożyn

  • 24.09.2020, 12:00
  • Źródło: Gmina Tczew
Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Swarożyn

Podziel się:

Oceń:

WÓJT GMINY TCZEW OGŁASZA

Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Swarożyn, obręb Swarożyn, gmina Tczew:

1/ działka nr 248/25, o obszarze 1,7441 ha, Kw GD1T/00016794/2

cena wywoławcza 780.000,00 zł, wadium 78.000,00 zł

Działka niezabudowana, położona we wsi Swarożyn, obręb geodezyjny Swarożyn, w kształcie zbliżonym do prostokąta.

Nieruchomość jest bardzo atrakcyjna ze względu na swoje położenie w pobliżu zjazdu i wjazdu z autostrady A1 w miejscowości Swarożyn. Działka posiada dostęp do drogi gminnej oznaczonej geodezyjnie nr 248/24, która stanowi bezpośredni dojazd do drogi krajowej.

Dla nieruchomości nie ustalono miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nie jest ona również objęta decyzją o warunkach zabudowy oraz nie znajduje się w obszarze przewidzianym do rewitalizacji. W ewidencji gruntów działka oznaczona jest jako RV – 1,0541 ha i RVI – 0,6900 ha. Nieruchomość wolna od obciążeń i zobowiązań.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wyżej podanego wadium w gotówce, najpóźniej do dnia 23.11.2020r.(włącznie) na konto Urzędu Gminy Tczew w Banku Spółdzielczym w Tczewie, nr konta: 02834500060000039020000004 (dowód wpłaty do okazania na przetargu). O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, jednak nie może ono być niższe niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

Uczestnicy przetargu będący osobami fizycznymi obowiązani są do okazania przed przetargiem dokumentu potwierdzającego ich tożsamość. Ponadto osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą obowiązane są do przedłożenia aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej a osoby prawne do okazania aktualnego odpisu z KRS (w przypadku nabywania nieruchomości na prowadzoną działalność gospodarczą) oraz umocowania do reprezentacji.

Otwarcie przetargu nastąpi w dniu 27 listopada 2020r. o godzinie 10:00, sala nr 12 (I piętro) w siedzibie Urzędu Gminy w Tczewie, przy ul. Lecha 12.

Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygra, zostanie zaliczone na poczet ceny kupna działki, natomiast pozostałym uczestnikom zwrócone nie później niż przed upływem 3 dni od zakończenia przetargu.

Wadium przepada jeśli osoba, która przetarg wygra uchyli się od zawarcia umowy, w formie aktu notarialnego.

Jeśli osoba ustalona jako nabywca działki nie stawi się bez usprawiedliwienia w Kancelarii Notarialnej w wyznaczonym terminie (dniu i godzinie) Wójt Gminy Tczew może odstąpić od zawarcia umowy.

Informacje o przetargu można uzyskać pod numerem tel. 530-51-47.

 

Źródło: Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe