Nadchodzi VII Pomorskie Święto Wisły

  • 23.08.2020, 12:41
  • Tomasz Dominowski
Nadchodzi VII Pomorskie Święto Wisły

Podziel się:

Oceń:

W dniach 29 – 30 sierpnia, a zatem już na najbliższy weekend, zaplanowano VII Pomorskie Święto Wisły. Niestety z przyczyn dość wątpliwych, tym bardziej niezależnych od organizatora, impreza nie może odbywać się w Tczewie. Miejscem wydarzeń będzie za to Gniew.

Nie tak dawno działacze Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Kociewiak” w sprawie przygotowań do tej imprezy spotkali się z władzami Gniewa m.in. zastępcą burmistrza Joanną Kamińska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie Beatą Czają-Osiak.

 

- Od kilku lat współpracuje przy organizacji tej imprezy w tym Flash – Mobie, który odbywa się w ramach wydarzenia tej imprezy, jakim jest III Milonga Księcia Sambora – mówi dyr. Beata Czaja – Osiak. - Cieszę się, że nad tą imprezą patronat objął burmistrz Maciej Czarnecki. - Do tej pory było to święto turystyczno – kulturalne, ale teraz włączono w to także wydarzenia sportowe, także przy udziale naszego ośrodka. Chodzi o turniej piłkarski da drużyn męskich i turniej siatkarski dla kobiet, które rozegrają się 30 sierpnia. Mam nadzieję, że będą to udane imprezy i początek owocnej współpracy.

 

Także z-ca burmistrza zapewniła nas o poparciu udzielonym nam przez gminę, tym bardziej, że z roku na rok gromadzi ona więcej uczestników i zainteresowanych.

 

A co jeszcze w ramach VII Święta Wisły? Zaplanowano: VI Międzynarodowy bieg nad Wisłą na 10 km (29.08 Most Tczewski godz. 14.00); Rajd Gwieździsty Rowerowy do Gniewa (29.08 Zamek w Gniwie); spływ kajakowy, rajd motocyklowy, pokaz umiejętności husarzy, gniewskich odtwórców historii, turniej szachy, a nawet festyn wiślany. Jak widać emocji, także tych sportowych nie zabraknie.

 

Na uwagę zasługuje organizowana w ramach Święta Wisły III już Milonga Księcia Sambora, której miejscem tradycyjnie będzie dziedziniec Zamku w Gniewie oraz gniewski plac na Starówce. Organizatorzy dla uczestników tej części aktywności, zaplanowali zwiedzanie zamku oraz pokaz umiejętności husarskich. Ale milonga nie mogłaby być tym samym, gdyby nie pokazy tanga argentyńskiego tancerzy z całej Polski, a nawet spoza jej granic.

O godz. 15.00 na gniewskim rynku tangerosi zaprezentują pokazy taneczne. Będą mogli też zwiedzić odrestaurowany zabytkowy budynek Gminnego Ośrodka Kultury oraz Dom Marysieńki. Od godz. 17.00 aż do 22.00 tanegerosi będą wirować w rytmie tanga na dziedzińcu zamkowym. Pokazy będą dostępne bezpłatnie dla publiczności – oczywiście po spełnieniu rygoru sanitarnego.

Właśnie z uwagi na koronawirusa impreza odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Organizatorzy, unikając większych zgromadzeń uczestników i widzów, przygotowali poszczególne elementy Święta Wisy w różnych miejscach Gniewa, a także w Tczewie.

Miejmy nadzieję, że mimo zagrożenie COVID – 19 impreza odbędzie się jak w poprzednich latach.

Dodajmy, że jako Gazeta Tczewska objęliśmy patronatem VII Pomorskie Święto Wisły, tę ważną dla promocji Kociewia imprezę.

Tomasz Dominowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe