Profanacja krzyża zmarłego. Oburzeni mieszkańcy zanieśli krzyż na cmentarz... Czy ktoś chciał go oddać na złom?

  • 20.08.2020, 08:46
  • Wawrzyniec Mocny
Profanacja krzyża zmarłego. Oburzeni mieszkańcy zanieśli krzyż na cmentarz...… Nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Ponad tydzień na korytarzu jednego z bloków przy ul. Tetmajera leżał położony, oparty o ścianę krzyż, przypominający cmentarny. Ponad 2-metrowy krzyż przypomina, jakby ktoś go ukradł lub po prostu zabrał z cmentarza.

Sprawa zbulwersowała jedną z mieszkanek Tczewa, która zauważyła krzyż w blokowisku.

- Krzyż ok .13 sierpnia przeniosłam z ojcem na cmentarz – relacjonuje pani Anita. - Byłam oburzona, że ktoś mógł tak potraktować w końcu święty symbol... Ludzie nie mają już żadnych świętości.

 

Pani Anita zgłaszała sprawę na policję i straż miejską, ale nie wzbudziło to zainteresowania. Straż miejska zwyczajnie zbagatelizowała i zignorowała sprawę, a policjant zażądał zgłoszenia przestępstwa.

 

- Nie mogły zrobić tego dzieci, bo krzyż ma zbyt duże gabaryty. Ewidentnie to sprawka osoby lub dwóch dorosłych...

 

Przedstawiliśmy sprawę krzyża jednemu z księży z Biura Parafialnego przy kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie. Był zaskoczony, ale niespecjalnie oburzony.

 

- Jeśli ktoś dopuścił się takiego czynu, to jest to naganna, jednak nie znamy okoliczności jak to się stało. Nie wiemy co za osoby się tego dopuściły – komentował ksiądz, który chciał pozostać anonimowy. - Trudno powiedzieć czy była to profanacja. Jeśli ta pani z ojcem zanieśli krzyż na cmentarz to chciałbym im serdecznie podziękować i bardzo się z tego powodu ciesze, bo bardzo dobrze zrobili.

 

Miejmy nadzieję, że niebyła to kradzież krzyża z cmentarza, bo inaczej mogło dojść do profanacji miejsca pochowania zmarłego... A co państwo sądzą na temat takiego potraktowania krzyża zapraszamy do komentowania na stronie tczewska.pl

 

 

(tomm),

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 20.08.2020, 16:48
Prawdopodobnie zrobili to złomiarze

Pozostałe