Festiwal historyczny Vivat Vasa już w ten weekend!

  • 05.08.2020, 12:32
  • Źródło: Gmina Gniew
Festiwal historyczny Vivat Vasa już w ten weekend!

Podziel się:

Oceń:

Weekend od 7 do 9 sierpnia w Gniewie odbędzie się w iście historycznym wydaniu. W tym czasie zorganizowany zostanie Festiwal historyczny Vivat Vasa oraz Jarmark Rzemiosł Dawnych, połączony z koncertami muzyki dawnej. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu!

Imprezę rozpoczną I Mistrzostwa Pomorza w Trójboju Kawalerii Historycznej na Łąkach Nadwiślańskich w Gniewie, które odbędą się o godz. 12.00. O godz. 16.00 w tym samym miejscu będzie miał miejsce Gniewski Turniej Husarski – Komunik Husarski.

W sobotę, o godz. 10.00 na rynku w Gniewie nastąpi ceremonia otwarcia „Jarmarku Rzemiosł Dawnych” oraz II edycji „Gniewskiego Pokazu Sztuki Kowalskiej i Płatnerskiej Pamięci Marcina „Gasa” Manikowskiego”, która oficjalnie rozpocznie weekendowe wydarzenia. Po niej uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w warsztatach „Wakacje z historią” oraz Gniewskim Jarmarku Rzemiosł.

Głównym wydarzeniem Festiwalu Historycznego VIVAT VASA! będzie „BITWA POD GNIEWEM 1626”, która w tym roku rozegra się w sobotę, 8 sierpnia o godz. 18.00 na łąkach nadwiślańskich, u stóp gniewskiej warowni.

Po tej widowiskowej inscenizacji zapraszamy Państwa ponownie na rynek, gdzie posłuchać będzie można koncertów muzyki folkowej.

Imprezę zakończą husarskie turnieje, które odbędą się w niedzielę, na zamku w Gniewie.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Sellin – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z kolei Patronat medialny objęła TVP Historia.

Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z wytycznymi GIS dot. pandemii COVID – 19. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w harmonogramie imprezy ze względu na sytuację epidemiologiczną.

 

Źródło: Gmina Gniew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe