Rejsy morskie i przygoda z tczewskimi bibliotekarzami! Projekt tczewskiej biblioteki z dofinansowaniem 11,5 tys. zł!

  • 27.07.2020, 14:30
  • Wawrzyniec Mocny
Rejsy morskie i przygoda z tczewskimi bibliotekarzami! Projekt tczewskiej… MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 11 400 zł na projekt „Czytelniczy Rejs”. Projekt nawiązuje do tradycji morskich, marynistycznych Tczewa. Będzie realizowany od sierpnia do grudnia br. Dla małych czytelników oznacza to nie tylko ciekawe książki do przeczytania, ale także możliwość udziału w licznych wydarzeniach.

W trakcie programu odbędą się spotkania z pisarzami szczególnie dedykowane dzieciom oraz spotkania dla dorosłych. W przedsięwzięciu będzie można wziąć udział osobiście lub poprzez transmisję w Internecie na stronie biblioteka.tczew.pl.

 

Co ciekawego w projekcie?

Projekt czytelniczy rejs, to wygodny sposób bez konieczności pakowania bagażu na odwiedziny niesamowitych miejsc i do poszerzenia wiedzy o otaczającym świecie.

 

A zatem biblioteka obiera „Kurs na przygodę” i zaczyna od spotkania z podróżnikiem, który opowie o swoich wyprawach.

 

A potem „Nocny Kurs” na zwiedzanie odnowionej biblioteki przy ul. Kościuszki, gdzie odbędzie się prezentacja najcenniejszych zbiorów naszej książnicy – zachęcają pracownicy biblioteki. - We wrześniu czeka nas „Kurs w świat ze Szkołą Morską” na początek plenerowe przedsięwzięcie przy fontannie na Suchostrzygach i gratka dla fanów literatury marynistycznej, czytanie plenerowe książki Karola Borchardta „Znaczy Kapitan”, ponadto czeka na Was prelekcja poświęcona szkole morskiej. „

 

Karta pokładowa czytelnika

W ramach wydarzeń odbędzie si e też literacki kurs najmłodszych wilków morskich” dedykowany dla małych obieżyświatów, uczniów szkół podstawowych, których bibliotekarze zapraszają na spotkania z pisarzami literatury dziecięcej, a tych nieco starszych z popularnym pisarzem literatury dla dorosłych, bowiem wszyscy obejmą „Kurs na Obyczaj, Romans i Sensację”.

 

- Na szukających przygód w wieku do 6 lat mamy konkurs literacko-plastyczny, a tych w wieku od 7 do 15 lat będzie czekała zabawa w zdobywanie naklejek i uzupełnianie karty pokładowej czytelnika. Wszystkich mieszkańców zaprosimy w dniu 11 listopada do wzięcia udziału w grze miejskiej, w trakcie której będzie można odnaleźć ślady szkoły morskiej, jej pracowników i słuchaczy w przestrzeni miejskiej. Projekt zakończy się w grudniu wystawą zbiorów biblioteki na temat Szkoły Morskiej w Tczewie z lat 1920 – 1930.

Tczewscy bibliotekarze nagrodzą najlepszych uczestników projektu i zapraszają do śledzenia strony internetowej w poszukiwaniu ciekawych przedsięwzięć dla siebie.

Projekt dofinansowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Opr. (tmm)/MBP w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe