Tysiące bocianów zagościło w przedszkolach i szkołach w całej Polsce

  • 07.07.2020, 09:16
  • Źródło: Energa
Tysiące bocianów zagościło w przedszkolach i szkołach w całej Polsce

Podziel się:

Oceń:

Choć bociany przyleciały do nas już w marcu, to do przedszkoli i szkół w całym kraju zagościły na dobre w czerwcu tego roku. Wszystko dzięki książeczce "Lecą boćki" i konkursowi ogłoszonemu przez fundację ProNatura i Grupę Energa. Bocianie wyzwanie wyzwoliło wśród najmłodszych i ich opiekunów ogromną kreatywność, co potwierdziło skuteczność takiej formy edukacji przyrodniczej. Uczestnicy przesłali prawie tysiąc różnorodnych prac, ukazujących scenki z życia bocianów oraz piękno przyrody wokół ich gniazd. Autorzy najciekawszych prac z 20 przedszkoli, 20 szkół oraz 50 uczestników indywidualnych zostaną nagrodzeni zestawami sportowo-edukacyjnymi oraz drukowanymi egzemplarzami książeczki "Lecą boćki"

Na wyzwanie odpowiedziały 73 placówki oświatowe z całej Polski oraz dziesiątki rodzin. W udział w wykonywanie konkursowych prac zaangażowanych było około 1000 dzieci. Łączna długość przesłanych filmów z recytacjami, scenkami dramatycznymi, przedstawieniami i odśpiewanymi piosenkami przekroczyła aż 300 minut. Samych prac przestrzennych było ponad 70, a prawie 100 dzieci przebrało się za bociany przyprawiając sobie bocianie atrybuty jak dzioby, skrzydła i czerwone nogi.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury konkursu wyłoniło zwycięzców - autorów najciekawszych prac z 20 przedszkoli, 20 szkół oraz 50 uczestników indywidualnych. Zostaną oni nagrodzeni zestawami sportowo-edukacyjnymi oraz drukowanymi egzemplarzami książeczki "Lecą boćki".

Wśród laureatów znalazły się 3 placówki z województwa pomorskiego:

  • Niepubliczne Przedszkole „Zielony Zakątek” w Bojanie

  • Przedszkole „Radosna iskierka” w Pruszczu Gdańskim

  • Przedszkole Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole” w Tczewie

 

Źródło: Energa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe