Inwestycje drogowe jako cel rozdysponowania dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych

  • 06.07.2020, 10:45
  • Źródło: Gmina Tczew
Inwestycje drogowe jako cel rozdysponowania dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych

Podziel się:

Oceń:

Podczas XXVI sesji Rady Gminy Tczew, 1 lipca br., Wójt Krzysztof Augustyniak przywołał temat otrzymanych środków finansowych, ponad 2 milionów złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych na działania inwestycyjne.

Wójt poinformował Radnych Gminy, iż środki muszą być przeznaczone na gotowy już projekt, przygotowany przez Gminę. Propozycją rozdysponowania środków jest modernizacja dróg gminnych, budowa oświetlenia oraz budowa ścieżek pieszo-rowerowych. Wójt zakomunikował Radzie, iż Gmina składając wniosek do wojewody musi wskazać realizację konkretnego zadania w ramach otrzymanych środków, które są bezzwrotne.

„Inwestycja w drogi to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców oraz podnoszenie komfortu korzystania z dróg gminy” – podsumował Wójt Augustyniak.

 

Źródło: Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe