ARESZT DLA ZATRZYMANEGO 28-LATKA ZA GROŹBY ORAZ ZNĘCANIE

  • 03.07.2020, 09:39
  • Źródło: KPP Tczew
ARESZT DLA ZATRZYMANEGO 28-LATKA ZA GROŹBY ORAZ ZNĘCANIE

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 28-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa znęcania się fizycznego i psychicznego oraz gróźb karalnych. Według ustaleń mundurowych sprawca wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał konkubinę. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mężczyzna groził pokrzywdzonej śmiercią. Zatrzymana osoba trafiła do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator wczoraj przedstawił 28-latkowi zarzuty za popełnione przestępstwa. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

29 czerwca br. przed godziną 21.00 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w samochodzie na jednym z parkingów w mieście. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że chwilę wcześniej sprawca wybił szybę w volkswagenie, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 28-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Stróże prawa zauważyli podejrzewanego mężczyznę w pobliżu miejsca zdarzenia, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali uciekającego mężczyznę. Interweniujący mundurowi ustalili, że zatrzymany 28-latek wybił szybę w samochodzie, gdyż chciał zrobić na złość byłej partnerce. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna wcześniej, gdy mieszkał z konkubiną, wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał kobietę. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 28-latek od niedawna zaczął grozić pokrzywdzonej śmiercią.

Właścicielka samochodu nie chciała składać zawiadomienia w związku z uszkodzeniem mienia. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 28-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego oraz gróźb karalnych. Dzisiaj sąd zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe