„Bitwa o wozy”

  • 26.06.2020, 09:08
  • Źródło: PUW Gdańsk
„Bitwa o wozy”

Podziel się:

Oceń:

MSWiA sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. To profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wartość jednego samochodu to niemal 800 000 tys. zł. - Pragnę zaapelować do wójtów, burmistrzów i radnych z naszego województwa, byśmy razem do ostatniej chwili walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą. Gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego - mówi Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

W 2019 roku strażacy ochotnicy na miejscu akcji, jako pierwsi, byli ponad 200 tys. razy, a w tym już ponad 100 tysięcy. Walczmy o wysoką frekwencję!

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe