Komputery, laptopy i kamery dla rodzin. 155 tys. złotych na sprzęt do nauki zdalnej

  • 02.06.2020, 09:07
  • Wawrzyniec Mocny
Komputery, laptopy i kamery dla rodzin. 155 tys. złotych na sprzęt do nauki zdalnej pixabay

Podziel się:

Oceń:

- Drogie dzieci, te małe i te trochę większe! Gmina Miejska Tczew po raz drugi skorzysta z dofinansowania, tym razem w ramach programu „Zdalna szkoła+”, które w kwocie 155 tys. zł przeznaczy na zakup sprzętu informatycznego – poinformował na swoim Facebooku prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. - Dzięki temu kilkadziesiąt tabletów, kamer internetowych czy laptopów trafi wkrótce do pedagogów oraz uczniów tczewskich szkół.

W ramach programu „Zdalna szkoła” zakupiony sprzęt posłuży do sprawnego przeprowadzania zajęć on-line, które organizowane są przez szkoły. Będzie on wypożyczony uczniom z rodzin wielodzietnych, tym razem zakupimy także kilkadziesiąt pakietów umożliwiających dostęp do internetu poprzez sieć LTE oraz laptopy. Sprzęt pozyskało miasto w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

Kryterium dofinansowania będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. Jedyna różnica w stosunku do wcześniejszego programu jest taka, że pieniądze otrzymają tylko gminy. W programie “Zdalna szkoła” (poprzednia edycja, w której Gmina Miejska Tczew otrzymała 100 000 zł) mogły wziąć udział zarówno gminy, jak i powiaty.

 

Jak informuje strona samorządowa – wrotatczewa.pl, dofinansowanie dotyczy zakupu zarówno komputerów, laptopów, mobilnego dostępu do internetu i innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką (np. graficzne akcesoria). Całość sprzętu została zestawiona zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez szkoły.

 

Za przyznane środki Gmina Miejska Tczew zakupi:

  • tablety: 93 sztuki

  • laptopy: 33 sztuki

  • kamery internetowe: 16 sztuk

  • tablety graficzne: 5 sztuk

  • mobilny dostęp do internetu na kartę: 50 sztuk

  • Wartość zamówienia to blisko 155 000 zł, cała kwota jest refundowana.

 

 

Tczewski ratusz zaznacza, że na przekazanym wkrótce sprzęcie (tak, jak i w tym już otrzymanym) nie trzeba instalować jedynie oprogramowania wymaganego do prowadzenia zajęć on-line (nauczyciel - uczeń). Rozwój dziecka mogą zapewnić również programy innego rodzaju. Bez przeszkód można zatem zainstalować na nim np. playery, programy graficzne, czy gry edukacyjne. Zwracajmy najbardziej uwagę na należyte użytkowanie sprzętu, dbanie o niego i nie przekraczanie limitów łącza internetowego (w przypadku internetu na kartę).

 

opr. (tomm)/FB

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe