KRONIKA STRAŻACKA – raport tygodniowych z podejmowanych interwencji. Zderzenie z dzikiem, wypadek i na ratunek kotu!

  • 27.05.2020, 11:00
  • Wawrzyniec Mocny
KRONIKA STRAŻACKA – raport tygodniowych z podejmowanych interwencji. Zderzenie z dzikiem, wypadek i na ratunek kotu! tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach. 18 - 24 maja zanotowano łącznie 23 zdarzenia, w tym 1 pożar, 22 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

 

Zderzenie VW z dzikiem

GM. TCZEW  19 maja w Małżewie strażacy podejmowali interwencje do wypadku samochodu osobowego. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki VW po zderzeniu z dzikiem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zneutralizowanie plamy oleju i usunięciu resztek karoserii z jezdni drogi. W wyniku zderzenia żaden z pasażerów pojazdu nie został ranny. W zdarzeniu brały udział po jednym zastępie z OSP Turze i OSP Małżewo.

 

Wypadek w Ropuchach

GM. PELPLIN 20 maja w Ropuchach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych oraz odłączyli akumulatory w VW i Skodzie. Nikt nie został ranny. W likwidacji skutków kolizji brał udział jeden zastęp z OSP Pelplin.

 

Kot w drucie kolczastym

TCZEW. 22 maja na ul. Jodłowej w Tczewie strażacy zostali wezwani do nietypowego zdarzenia – uwolnienia kota z drutu kolczastego. Przy użyci nożyc do cięcia drutu, poranionego kota uwolniono, po czym przekazano do lekarza weterynarii. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe